Националният отбор на България по хокей на лед за мъже допусна поражение със 7:8 (2:0, 1:5, 4:2, 0:1) след продължение от Грузия в третия си мач на световното първенство в Дивизия II, група "В", което се провежда в Дънидин, Нова Зеландия.
Българите имаха преднина от 3:0 в началото на втората третина, но допуснаха отпускане, което позволи на грузинците да реализират пет последователни шайби, за да поведат с 5:3 след края на втората третина. В третата българските хокеисти направиха завръщане до 5:5 в резултата, а след това вкараха и нови два гола, за да се стигне до ново изравняване при 7:7.
Грузия обаче успя да стигне до третата си победа в турнира, след като 3:52 минути след старта на продължението Борис Кочкин бе точен за крайното 8:7.
За българския тим това бе второ поражение, като с 4 точки възпитаниците на старши треньора Ивайло Велев заемат четвърто място в класирането. По два гола в днешния мач реализираха Емил Залеев, Иван Ходулов и Мирослав Василев, а веднъж се разписа и Томислав Георгиев, като това стана в момент, в който Грузия бе с човек повече на леда.
За победителите над всички бе Макар Никишанин, който вкара три гола и направи две асистенции. Никита Букия вкара още два гола, а другите три бяха дело на Кочкин, Константин Гавриленко и Иван Карелин.
В класирането Грузия води с 8 точки, пред домакините от Нова Зеландия и Исландия, които са с по 6. След България се нареждат тимовете на Тайван с 3 точки и Тайланд без актив.
Следващият мач на българските хокеисти е в петък от 11:00 часа българско време срещу домакините.

Нефтохимик 2010 се класира за 1/16-финалите турнира по волейбол за мъже Чалъндж къп. Бургазлии победиха с 3:1 (23:25, 25:11, 25:20, 25:22) у дома Шеноа Женева в двубой-реванш, а първата среща между двата отбора завърши с успех 3:0 за Нефтохимик 2010. Гостите изненадващо поведоха в резултата след изиграването на първата част, когато имаха..
Дея Пеева донесе първи медал за България, след като завоюва бронз в категория до 46 килограма на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за юноши и девойки в Егъл (Швейцария). Състезателката на клуб Класа победи в първата среща представителката на Босна и Херцеговина Лаура Куячич, а във втората се наложи над Хумай Дадашова (Азербайджан). На..
Националният отбор на България по футбол записа скок от три места в обновената ранглиста на ФИФА за ноември месец. "Трикольорите" регистрират прогрес благодарение на победата си над Грузия във вторник и увеличават актива си от 1263,07 точки до 1272,19 точки. С това те вече са на 88-мо място в света, след като през октомври бяха паднали до 91-ва..
Илия Янев съдийства на едно от най-мащабните спортни събития в света – 15-ите Национални китайски игри, които продължават до 21 ноември, съобщават от БФ Гимнастика. Янев, който е преподавател в Национална спортна академия „Васил Левски“ и треньор в клуб Левски Спартак, е част от елитния международен панел на състезанието. В турнира по спортна..
След изиграването на последните мачове от световните квалификации в зона "УЕФА" вече е ясно кои отбори от Европа ще играят директно на Мондиала догодина и кои ще трябва да минат през пресявките на баражите, за да си осигурят квота. Директно класиралите се са тези, които завършиха на първите места в своите квалификационни групи, докато на бараж отиват..
Петкратният световен шампион Бразилия завърши наравно 1:1 с Тунис в контролна среща, която се игра във Вилньов д'Аск. Футболистите на Карло Анчелоти трябваше да наваксват изоставане, а пропуск от дузпа на Лукас Пакета ги лиши от това да се поздравят с втора поредна победа. Изненадващо Тунис поведе още в 23-тата минута чрез Хазем Мастури. Минута преди..
Два гола в добавеното време донесоха победата на Шотландия с 4:2 над Дания, а с това и първо класиране за "гайдарите" на световно първенство от 1998 година насам. В пряк сблъсък за първото място в квалификационна група "С" шотландците поведоха на стадион "Хемпдън Парк" още в четвъртата минута, когато Скот МакТоминей вкара сензационен гол със..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..