Украинските военновъздушни сили съобщиха, че Русия е бомбардирала северната Сумска област за трети път днес, въпреки че в полунощ влезе в сила обявеното от руския президент Владимир Путин тридневно спиране на огъня.
В ранните часове на деня Русия е нанесла три пъти удари с управляеми бомби над Сумска област в северна Украйна. Към този час няма данни за щети или пострадали, съобщава Ройтерс. Засега няма информация дали боевете по фронтовата линия са спрели.
Според очевидци небето над големите украински градове тази сутрин е спокойно, а в ранните часове на деня не се е чувал шум от бойни действия на фронта.
Руският президент Владимир Путин обяви примирие за дните, в които Москва чества 80-та годишнина от края на Втората световна война. Украинският президент Володимир Зеленски настоява от март за най-малко 30-дневно примирие и отхвърли предложението на Путин.
"Нашето предложение, което даде шанс на дипломацията, остава в сила, не сме го оттеглили", заяви Зеленски в традиционното си вечерно видеообръщение.
За честванията в Москва пристигна китайският президент Си Цзинпин, който днес трябва да се срещне за двустранни разговори с Владимир Путин.
В Москва е и президентът на Сърбия Александър Вучич. Не е ясно дали словашкият премиер Роберт Фицо ще участва в тържествата в Москва, след като Литва затвори въздушното си пространство за неговия самолет.
Министерството на здравеопазването предупреждава за опасно предизвикателство в социалните мрежи. При него деца се състезават да задържат дишането си или по друг начин да блокират достъпа на кислород до тялото. С цел превенция и информиране на родителите и децата за потенциалните рискове от подобни „игри“, Министерството на здравеопазването се..
Украйна и Русия съобщиха за удари на другата страна след обявеното от днес от Москва тридневно примирие за отбелязването на Деня на победата във Втората световна война. За честванията в руската столица е и китайският лидер Си Дзинпин. Отношенията на Русия с Китай са на най-високото си ниво в историята, заяви президентът Владимир Путин пред..
Стабилността на публичните финанси като ключов елемент по пътя на страната ни към членство в еврозоната, заяви премиерът Росен Желязков пред вицепрезидента за Европа и Централна Азия на Световната банка Антонела Басани. Държавата ще продава имоти с отпаднала необходимост Желязков бе категоричен, че България е покрила всички критерии за членство..
Достъп до медицински изделия и помощни средства, както и индивидуален подход при отпускането им, поискаха хора с увреждания, които се събраха на символичен протест пред Народното събрание тази сутрин. Протестиращите призоваха за изслушване на техните проблеми в парламентарната здравна комисия и сформиране на работни групи, които да..
Парадът в Москва демонстрира огромното разделение в света, което е геополитическо, икономическо и геостратегическо . Това заяви пред БНР Валерий Тодоров, бивш генерален директор на БНР, бивш кореспондент на БНТ, БТА и Националното радио в руската столица. Си и Путин ще разговарят в Москва Вучич в Москва: Готов съм за всякакви "наказания"..
Отговорност на гражданите и промяна в модела на работа на държавните институции . За това призова в интервю пред БНР Жулиета Михайлова от инициативния комитет "Заедно срещу безумията по пътищата", който организира протест от 19 часа днес на бул. "Сливница" в София под надслов "Искаме да оживеем в България - България няма деца за убиване",..
И Украйна, и Русия съобщиха за удари на другата страна след обявеното от днес от Москва тридневно примирие. Руската федерация стриктно спазва режима на прекратяване на огъня, не извършва удари с ракети, дронове и артилерия, съобщи Министерство на отбраната в Москва. Въоръжените сили на Украйна не са прекратили бойните действия срещу руските..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..