Българският пилот Никола Цолов зае деветата позиция в квалификацията от третия състезателен уикенд за сезона във Формула 3, който се провежда на пистата „Имола“ в Италия.
В квалификационната сесия Цолов завъртя обиколка за 1:32.636 в последното си излизане на пистата, с което първоначално се изкачи до втората позиция, но впоследствие беше изпреварен от седем пилоти, за да завърши девети. По този начин Никола си осигури старт от втората редица в утрешния спринт, в който първите 12 от квалификация ще бъдат обърнати на стартовата решетка и той ще потегли четвърти.
А полпозишъна за неделното основно състезание завоюва лидерът в генералното класиране Рафаел Камара, за когото това е трети пореден полпозишън от началото на сезона. По този начин бразилецът постави рекорд за най-много поредни спечели квалификации в модерната история на Формула 3.
Той стори това с обиколка за 1:32.206, с която изпревари с 0.236 секунди миналогодишният победител в квалификацията на „Имола“ Сантиаго Рамос, който ще оформи първата редица. Трети се класира Ноа Стрьомщед, който изостана с 0.244 от своя съотборник в Трайдънт Камара.Спринтовото състезание от третия кръг за сезона във Формула 3 е предвидено за 11:05 часа българско време утре сутринта. То ще бъде с продължителност от 18 обиколки и точки в него ще вземат първите десетима (от 10 за победителя до 1 за десетия).
Испанският футболен гранд Барселона ще изиграе първия си мач на стадион „Камп Ноу“ след ремонта на съоръжението на 22 ноември, съобщиха от клуба. Това ще бъде срещата от 13-ия кръг от Ла Лига срещу Атлетик Билбао. „Камп Ноу“ е в ремонт от 2022 година. Откриването първоначално беше планирано за есента на 2024-а, след което е отложено за..
Френският селекционер на грузинския национален отбор по футбол Вили Саньол смята, че и двата отбора – и България, и Грузия ще искат да компенсират утре лошите резултати от квалификациите за Мондиал 2026. Грузия има една победа от пет мача, а България дори е без актив, като двата тима се нареждат така 3-и и 4-и в група "Е" на квалификациите за..
Бронзовата медалистка от олимпийските игри в Париж Кимия Ализаде вече е оперирана. Натурализираната иранка пропусна световното първенство в Уси (Китай), след като се установи, че има скъсани сухожилия от вътрешната част на бедрото, което наложи да се подложи на сложна хирургическа интервенция. „Кимия ще се възстановява поне шест месеца – разбира се,..
Разказваме за клубния живот и дейността на най - големия фенклуб на "Лудогорец" в Европа, този в Белгия. Клубът обединява над 2500 души, привърженици на "орлите", които са от различни краища на България, не само от Разградско. Поне веднъж месечно нашите сънародници се събират, за да обсъдят най - належащите проблеми и теми, свързани с любимия..
Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..
Никол Филипова и Елена Михайлова донесоха втори медал за България от Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона (Испания). При 12-годишните сребърната медалистка в индивидуалната надпревара Никол Филипова и четвъртата Елена Михайлова заеха второ място в синхронните скокове с 44.120 точки. На четвърто място се..
Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..