"Ключовото, което трябва да намерим във формулата за ползване на изкуствения интелект, е как той да бъде не просто инструмент, а сътрудник", каза министър Вълчев.
"Учителите ще използват изкуствен интелект в бъдеще, ще си създават помощници, ще го използват за персонализация на ученето. Те - малко или повече, следват и учениците дотолкова, доколкото учениците винаги ще бъдат една крачка по-напред в желанието си да използват изкуствен интелект", отбеляза министърът.
Децата в четвърти клас вече са готови да работят с изкуствения интелект - такива са наблюденията на Асен Александров, директор на 51-во училище в София и председател на Сдружението на директорите в средното образование:
"И със всеки по-голям клас, бих казал, може се използва по различен начин, по-задълбочено".
Сотир Сотиров, професор по системи с изкуствен интелект в Бургаския държавен университет "Асен Златаров", коментира, че трябва да се намери границата на използване на изкуствения интелект:
"Хората, които го използват, да имат нормални разбирания кое може да се използва, кое не. За целта първо трябва да разберем какво има вътре в черната кутия, наречена изкуствен интелект".
Във Великобритания след оставката на вицепремиера Анджела Рейнър за платен по-нисък данък при закупуване на второ жилище, премиерът Киър Стармър се наложи да направи спешни промени в кабинета си, включително в такива важни министерства като външните и вътрешните работи. Сагата с Анджела Рейнър, която беше и министър на жилищното строителство,..
Антиправителствените протести в Сърбия прераснаха в сблъсъци между полиция и демонстранти в град Нови Сад. Поредният от вълната от протести беше под наслов "Сърбия, чуваш ли ни?" Студентите заявиха , че акциите им са в отговор на насилието, прилагано от властите, и на "неоправданото присъствие на полицейски служители в сградите на два факултета в..
Американският президент Доналд Тръмп каза, че вероятно броят на загиналите израелски заложници, задържани в плен от групировката "Хамас" се е увеличил. Пред журналисти Тръмп изтъкна, че Вашингтон води "задълбочени преговори" с групировката на фона на новата израелска офанзива: "Призоваваме да пуснат хората веднага. Ако това стане, ще им..
"Вик за прошка" е първата белетристична книга на журналистката Богиня Матеева . Тя е родена и учила в Трън. Израства, мечтае и открива магическата сила на природата в красивото Знеполе. Авторката определя себе си като летописец на прехода . Работила е във вестниците "Народна младеж" и КЕШ, списание "Логистика". Обиколила е България,..
Американският президент Доналд Тръмп каза, че все още работи по гаранциите за сигурността на Украйна. По-рано Русия обяви, че ще смята за законни цели всякакви войски на територията на Украйна. Доналд Тръмп обеща да "уреди" гаранциите за сигурност за Украйна, но каза, че Европа "ще бъде първа", отбелязва агенция Униан, като се позовава на Clash..
Берковица отбелязва своя празник с богата програма , включваща музикални изпълнения, танци, изкуство, спорт. Програмата започна в сряда и ще завърши в понеделник, 8 септември, на Рождество на Пресвета Богородица. Интересът към изявите е огромен. Само за фестивала на духовите оркестри се очакват към 5000 души. Над 500 са участниците във..
Тежка остава ситуацията с пожара в Национален парк "Рила", който продължава да се разраства. Десети ден продължава битката с огъня. До късно снощи продължиха работа десетки пожарникари, служители на парка горски , военни и доброволци, но силният вятър вдигаше пожара върхово. Огнени езици и черен дим се наблюдаваха по пътя Симитли-Банско. Горяха..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..
Лекар специализант по анестезиология с месечно възнаграждение в размер на 5 хиляди лева – за тази позиция, обявена от областната болница в Габрово, няма..
Има 6 цистерни по тон1 ние сме 3800 души в Брезник, свършва бързо – за час, хората се карат, има опашки. Така кризисната ситуация в града д-р..