Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В процес на приключване е

Обществена поръчка за 13 000 персонални полицейски камери и 1800 видеорегистратора за МВР

Снимката е илюстративна.
Снимка: Ани Петрова

Всички полицейски служители трябва да преминат през обучение за техники за задържане, за деескалация и за самозащита и задължително да са с включени бодикамери при всяко взаимодействие с гражданите.
Това заяви министър Даниел Митов на национално съвещание на МВР.

Директорът на Главна дирекция "Жандармерия" главен Комисар Николай Николов уточни, че ще бъдат обучени инструктори, а веднага след това ще започне обучението на всички полицейски служители, като първо ще се започне с патрулиращите полицаи.

В процес на приключване е и обществена поръчка за закупуване на над 13 000 персонални полицейски камери и 1800 видеорегистратора за монтиране в полицейските автомобили.

Така на всички униформени служители с полицейски правомощия от Главна дирекция "Жандармерия", специални операции и борба с тероризма", Главна дирекция "Гранична полиция", СДВР и областните дирекции на МВР ще се зачислят индивидуални персонални полицейски камери -  това посочи директорът на Националната полиция главен комисар Захари Васков.

От МВР отчитат още, че за пет месеца са задържани и иззети около три пъти повече наркотици и прекурсори в сравнение с цялата изминала година.

Министър Даниел Митов отбеляза също и трайно намаляване на пътнотранспортните произшествия и повече наложени глоби и съставени фишове.

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Факелно шествие във Враца за Деня на народните будители

В навечерието на Деня на народните будители тази вечер във Враца ще се проведе факелно шествие и символично ще бъде запален "Огън на признанието". Във Враца стана традиция навечерието на Деня на народните будители да бъде озарено от стотици факли, носени по централната пешеходна улица.  В шествието участват ученици, учители,..

публикувано на 31.10.25 в 03:41
Абас Арагчи

Иран определи като безотговорно решението на САЩ за подновяване на изпитанията на ядрени оръжия

Иранският външен министър Абас Арагчи определи плановете на Съединените щати да подновят изпитанията на ядрени оръжия като, цитирам, "регресивни и безотговорни", предаде Франс прес. По-рано американският президент Доналд Тръмп съобщи, че е издал заповед на Пентагона незабавно да бъдат възобновени тестовете на подобен вид оръжия. "Грубиян с ядрено..

публикувано на 31.10.25 в 03:10
Созопол

Форум в Созопол в Деня на Черно море

Форум „Синьо бъдеще за Черно море“ ще се проведе в Созопол.  Инициативата е на Министерството на околната среда и водите по повод Деня на Черно море.  По-късно министърът на околната среда и водите Манол Генов и заместник-министърът на туризма Павлин Петров с представители на контролните органи ще вземат проби от морската вода в залива на Созопол, за да..

публикувано на 31.10.25 в 02:19

Поредно заседание на кризисния щаб в Плевен

Областният управител на Плевен Мартин Мачев свиква поредното заседание на Кризисния щаб.  Различните институции продължават изпълнението на мерките за справяне с безводието, което предизвика протести през лятото в града с искане за адекватни и бързи мерки от страна на държавата и местната власт. В заседанието, което започва в 10 часа в зала „Плевен“,..

публикувано на 31.10.25 в 01:49
Илияна Йотова

Вицепрезидентът на откриването на форум „Обществото на знанието и хуманизмът на XXI век“

      Вицепрезидентът Илияна Йотова ще участва в откриването на XXIII Национална научна конференция с международно участие „Обществото на знанието и хуманизмът на XXI век“ в Националната библиотека.         Форумът се организира ежегодно от Университета по библиотекознание и информационни технологии по повод Деня на народните будители.       Целта е да..

публикувано на 31.10.25 в 01:37

Български туроператори засега не са искали компенсации за анулирани пътувания до Русия

Българските туроператори, които работят на руския пазар, не са искали компенсации за анулираните пътувания до Русия, след новия пакет от санкции на Европейската съюз. Това съобщи пред депутатите от ресорната комисия в Парламента, министърът на туризма Мирослав Боршош. Той прогнозира минимален финансов ефект от забраната върху българския туризъм. "Засега..

публикувано на 31.10.25 в 01:21
Снимката е илюстративна.

Експерти: Испания ще се нуждае от 3 млн. жилища под наем

Испания ще се нуждае от 3 милиона жилища под наем през следващите 15 години. Прогнозата е на представители на сектора на недвижимите имоти. Изграждането на необходимите имоти ще струва 540 милиарда евро. Сметката е на директори на строителни компании, които участваха във Форум за жилища под наем, проведен в Мадрид. Експертите посочват, че Испания е..

публикувано на 31.10.25 в 01:06