Евродепутатът от Прогресивния алианс на социалистите и демократите Нийлс Фулсанг определя очакваното утре решение на Европарламента и Съвета на ЕС България да се присъедини към еврозоната от 1 януари като знак, че тя е осъществила цялостен напредък и има силна икономика. Дания пое ротационното председателство на ЕС миналата седмица. В интервю за БНР Фулсанг заяви:
"Изглежда страхотно, че България е изпълнила критериите за присъединяване към еврозоната. Това е успех за нея и ако има силна икономика като страна членка, това е добре за всички в ЕС".
Фулсанг казва още, че Северна Македония трябва да се вслушва в исканията на България, ако иска да напредне в процеса на присъединяването си към ЕС:
"Разбира се, ние имаме френско предложение, което отразява безпокойствата на България и то има сериозна тежест. И ние трябва да продължим да се вслушваме в България, в т.ч. и когато става дума за Северна Македония. Последното нещо, което искаме да създаваме, са опасни политически конфликти в нашата общност. Затова смятам, че Северна Македония също знае, че трябва да слуша това, което България казва, ако иска да се присъедини към ЕС".
Датският евродепутат казва, че преговорите със Северна Македония няма да приключат по време на председателството на кралството и ще бъдат предадени на следващия председател - Кипър.
Есенна кампания за събиране на опасни битови отпадъци ще се проведе за пореден път в Ямбол. Отпадъците ще се приемат в специализиран микробус между 09:00 ч. и 16:00 ч. на паркинга зад сградата на общинската администрация. Отпадъците, които ще се приемат, включват лекарства с изтекъл срок на годност; живачни лампи и термометри, както и бои,..
Президентът Румен Радев ще бъде на посещение в Саудитска Арабия. По покана на престолонаследника и министър-председател на страната Мохамед Бин Салман българският държавен глава ще участва в деветото издание на форума: "Инициатива за бъдещи инвестиции". Международният форум в Рияд е смятан за един от най-авторитетните в региона. Държавни и..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди четири законопроекта за промени в Кодекса на труда. Три от тях са внесени от народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България", а един - от социалния министър Борислав Гуцанов. Законопроект, внесен от Елисавета Белобрадова и група народни представители от..
Партията на президента Хавиер Милей печели вота за частична промяна в състава на долната камара на парламента. Това осигурява нужната подкрепа за законопроекти, с които Милей налага строгата финансова дисциплина. Над 40% са гласували за управляващите, а 25% за опозицията. Това е голяма победа, защото бюджетните реформи са основен момент в..
Директните полети между Индия и Китай бяха възстановени повече от пет години след преустановяването им, предаде Франс прес. Това е важен етап в двустранната търговия и знак за намаляване на напрежението между двата азиатски гиганта. Полетите между двете страни, които бяха около 500 месечно, бяха преустановени заради коронавирусната пандемия и после така..
Днес е празникът на Бобов дол - деня от обявяването на миньорското селище за град, станало с указ на тогавашния Държавен съвет през 1967 г. Общината е подготвила празнична програма, а от 10 ч. е насрочена сесия на Общинския съвет. В 16 ч. ще бъде отслужен тържествен водосвет за здраве на жителите на Бобов дол. след което на амфитеатъра в..
Палестинският президент Махмуд Абас издаде указ, в който очертава план за евентуалната му смяна на поста с негов заместник. Мярката дава възможност на сегашния заместник Хусеин аш Шейх да поеме временно властта, съобщи палестинската информационна агенция. Съгласно указа 64-годишният Аш Шейх ще ръководи Палестинската автономия за срок до 90..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..