Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

АГ отделението в болницата в Перник временно преустанови работа

Снимка: Елена Тамакярска
Чуй новината! Чуй новината:

Акушеро-гинекологичният комплекс в пернишката болница преустанови временно приемът на родилки от днес. Спешните случаи ще бъдат транспортирани от екипи на ЦСМП в столичната специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение "Св. София".

Двете отделения по акушерство и гинекология и неонатологията няма да работят до края на месеца, поради невъзможност заради летните отпуски да се осигурят 24-часови дежурства. През този период спешните родилки ще бъдат насочвани към столичната болница "Св. София", с която има сключен договор, заяви директорът в оставка Емил Ненков:

"Единият вариант е да се транспортират с линейка през спешно отделение, другият вариант е ако се самонасочат. Ще бъдат приети безотказно. Болницата е 100 % общинска, не е частна, т.е. няма да бъдат обременени с някакви такси допълнителни. Това е вариантът към момента, тъй като ние намерихме и варианти за някакви акушерки, които да дават дежурства. Категорично не беше приет този вариант и не беше потърсена някаква форма на разумен диалог. И след като се взе решение да се почива през тези 20 дни, десетте- дванадесетте родилки, които прогнозно се очакват или петнадесет ще бъдат насочени към столични болници".

"Намериха се няколко акушерки, които бяха склонни да дават дежурства и аз чух реплики от типа на "Тази не може да работи с гамата, онази не може да работи с гамата, онази не е влизала в родилна зала". Просто си беше взето решение за този месец юли да се почива в тези 20 дни".

"Спирам да коментирам. Приемам, че аз съм виновен и съм си подал оставка", добави Ненков.

По публикацията работи: Светлин Божков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Европейският комисар по въпросите на демокрацията, правосъдието, върховенството на закона и защитата на потребителите Майкъл Макграт

Еврокомисарят по правосъдието: Необходими са усилия за създаване на солидно досие за корупция по високите етажи на властта

"Плащанията по Плана за възстановяване и устойчивост за всички страни-членки зависят от това дали са изпълнили ключовите етапи" - така еврокомисарят по правосъдието Майкъл Макграт отговори на въпрос дали е възможно да бъдат удържани средства за България и по третото плащане по плана за възстановяване и устойчивост.  Комисията ни удържа 214,5 млн...

публикувано на 17.11.25 в 21:21

Пренасочени и отменени полети заради силния вятър на летище "Васил Левски" - София

Заради силния вятър на летище "Васил Левски" - София полетът от Истанбул за София е бил отменен, а шест други са пренасочени. Полетите от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен са се приземили в Скопие, а от Бергамо и Варшава във Варна. Съответно заради пренасочените самолети са отменени полетите от София до Варшава, Франкфурт, Виена, Мюнхен и Истанбул...

публикувано на 17.11.25 в 21:02

Ловеч изпълнява предписаните от РИОСВ мерки, за да избегне затваряне на депото за битови отпадъци

Община Ловеч изпълнява предписаните от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Плевен мерки, които трябваше да бъдат предприети до днес, за да не се стигне до затваряне на Регионалното депо за неопасни битови отпадъци. В петък, от парламентарната трибуна, в отговор на депутатски въпрос от Николай Нанков министърът на околната среда..

публикувано на 17.11.25 в 20:19

Институциите и бизнесът в Смолянско са готови за зимния туристически сезон

Институциите и бизнеса са в готовност за зимния туристически сезон в Смолянско, чакаме първия сняг, съобщи пред медии в Смолян заместник-министърът на туризма Павлин Петров.  Той проведе работна среща при областния управител Захари Сираков с участието на представители на държавни институции, общини и туристическия бизнес в региона. На срещата..

публикувано на 17.11.25 в 19:58

Полетите за София от Варшава, Франкфурт и Мюнхен са пренасочени към Солун заради силния вятър

Заради силен вятър редовните полети за София тази вечер от Варшава, Франкфурт и Мюнхен са пренасочени към Солун, показва справка на сайта на столичното летище. Пътници от самолета от Варшава съобщиха за силна турбуленция, която не е позволила кацане в София. Очаква се решение на авиокомпаниите дали от Солун пътниците ще бъдат транспортирани до София с..

публикувано на 17.11.25 в 19:49
Министърът на правосъдието Георги Георгиев

Министър Георгиев е представил в Брюксел напредъка в реформите по ПВУ

България ще получи 35 милиона евро за проекти за достъп до правосъдие, противодействие на домашното насилие и инвестиции за подобряване на условията в затворите по линия на Норвежкия финансов механизъм - това стана ясно след срещата на министъра на правосъдието Георги Георгиев с изпълнителния  директор на механизма Рагна Фидестол. Министър Георгиев..

публикувано на 17.11.25 в 19:43

Разкриха организирана престъпна група от Врачанско, разпространявала наркотици в цялата страна

Разкриха организирана престъпна група от Врачанско, която е разпространявала наркотици в цялата страна чрез дистанционни продажби. При акция на ГДБОП под надзора на прокуратурата в офис на куриерска фирма в град Вълчедръм, община Монтана, миналия четвъртък, соченият за ръководител на групата (В.С. на 27 години) е направил опит да изпрати 86 пратки..

публикувано на 17.11.25 в 19:40