Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министър Манол Генов: Пореден безсмислен вот, който загуби времето на НС

Подкрепата от "ДПС-Ново начало" ни амбицира много повече да работим, допълни Генов

Министърът на околната среда и водите Манол Генов
Снимка: БТА
Чуй новината! Чуй новината:

Пореден безсмислен вот, който загуби времето на Народното събрание. Така министърът на околната среда и водите Манол Генов коментира провала на четвъртия вот на недоверие.

Той определи мотивите на вносителите като "несъстоятелни" и отбеляза: "Видяхме, че в своето старание "Продължаваме промяната" продължава да спазва закона на Брауновото движение от физиката, който е хаотично движение на сфери. Очакваме и следващия вот. Приканете ги да вкарват всичките - да може така по-бързо да ги отупаме вотовете с гласуванията и да вървим напред и да се занимаваме със смислена работа".

Подкрепата от "ДПС-Ново начало" ни амбицира много повече да работим и да изпълняваме програмата на правителството, каза Манол Генов, който обаче отрече партията на Делян Пеевски да е част от управлението:

"Решили са - подкрепили са ни. Сега дали са на Пеевски, дали са на АПС, или са на някой друг. Какво значи Пеевски дали управлява с нас? Пеевски е народен представител. В изпълнителната власт премиерът е Росен Желязков. Това, че Пеевски го крепи, нас ни амбицира много повече да работим и да изпълняваме програмата".


По публикацията работи: Светлин Божков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От "Да, България" призовават варненци на протест утре пред залата, в която ще се събере ОИК

От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Според партията целта на това извънредно заседание е да бъде отстранен Благомир Коцев от кметския пост във Варна, преди идния четвъртък съдът да излезе с решение дали той ще остане в ареста. Борисов е..

публикувано на 22.11.25 в 16:20
Министерство на земеделието

"Напоителни системи" извършват постоянен контрол на река Места край Хаджидимово

Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на "Напоителни системи" извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на рeка Места, които се стопанисват от дружеството, съобщиха от земеделското министерство. Няма опасност водата, излязла от коритото на река в община Хаджидимово да залее на..

публикувано на 22.11.25 в 16:00

Протестът при моста "Чавдар" заради зоните за паркиране в София приключи

Приключи протестът заради зоните за паркиране в София. Възстановено е движението по моста "Чавдар". Трафикът е обичаен за този час в съботния ден. Недоволството е предизвикано от предложението за разширяване на синята и зелена зона за платеното паркиране и покачването на цените. Протестиращите са категорични, че проблем с паркирането в..

публикувано на 22.11.25 в 15:46
Изтребители Ф-16 на румънските ВВС

Румъния вдигна изтребители във въздуха заради атаки с дронове в Украйна

Два изтребителя Ф-16 на румънските военновъздушни сили са били вдигнати тази нощ, за да "наблюдават въздушната обстановка на границата с Украйна", съобщи румънското Министерство на националната отбрана в прессъобщение, цитирано от националната агенция "Аджерпрес". Изтребителите са били вдигнати заради атаки с дронове в зоната на град Измаил в..

публикувано на 22.11.25 в 15:27
Висше военноморско училище

На изложение представят възможностите за обучение в университетите във Варна

Възможностите за обучение, които предлагат университетите във Варна, са представени на изложение под наслов "Моят избор, моето бъдеще". То се провежда във Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" по инициатива на Студентския съвет към училището. Главен-старшина София Кръстева - курсант от Висшето военноморско училище посрещаше гостите и..

публикувано на 22.11.25 в 14:41
Володимир Зеленски

Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп

Украйна и Съединените щати започват разговори в Швейцария по плана на Доналд Тръмп за край на войната на Русия срещу Украйна. Тръмп смята, че 27 ноември е подходящ краен срок Украйна да приеме мирния план От кабинета на украинския президент Володимир Зеленски съобщават, че делегацията ще бъде водена от съветника на държавния глава Андрий..

публикувано на 22.11.25 в 14:19
Корнелия Нинова

Корнелия Нинова: Политическата класа стигна дъното

Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и бивш вицепремиер и министър на икономиката и индустрията. Според нея мнозинството е стабилно вътре в парламента и "колкото по-стабилно..

публикувано на 22.11.25 в 14:17