Заради пожар магистрала "Тракия" е затворена и в двете посоки между пътните възли Церово и Калугерово. Там горят сухи треви.
Въведени са обходни маршрути, каза говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов:
"Поради задимяване на трасето и риск от горящи сухи треви и стърнища в разделителните ивици между двете платна и в близост до мантинелите между двата пътни възела автомагистрала "Тракия" е изцяло затворена за движение в двете посоки. Автомобилите се пренасочват - по посока София през единия пътен възел, а идващите от София към Бургас - през другия пътен възел. На мястото има екипи на сектор "Пътна полиция", насочени са и на районното управление в Пазарджик, които да подпомогнат действията. Така че, ако в този участък има автомобили, да се изтеглят безпрепятствено от тази зона".
Преминаването се извършва по обходен маршрут: Церово" - Карабунар - Злокучене - Септември - Лозен - Звъничево - Пазарджик и обратно. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Обстановката при борбата с огъня до бензиностанцията на 73 км на магистрала "Тракия" е динамична, съобщава още Стоянов. Засега огнеборците са успели да блокират пожара да не влезе в района на бензиностанцията. Огънят обаче продължа в сухи треви, храсти и настъпва към лозови масиви.
Пожар избухна и в района между Пещера и село Бяга. Там гасят огнеборци от Пещера и Пазарджик. На място се притекоха и два противопожарни екипа от Пловдив, защото пламъците са навлезли и в горски площи. На място действията се ръководят от директора на пазарджишката аварийна служба комисар Ангел Ангелов.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отбеляза "нарушението на полското въздушно пространство" от Русия в многозначително съобщение, написано в почти небрежен тон, публикувано в социалната му мрежа "Трут соушъл", предаде АФП. "Какво става с Русия, която нарушава полското въздушно пространство с дронове? Ето, започваме!", написа американският президент в..
Общината на район "Изгрев" в столицата е започнала проверка по сигнала за незаконна сеч в терен на нейна територия. Това съобщиха за БНР от местната администрация. Отсичането на дърветата започна миналата седмица и досега реакция от местните власти нямаше въпреки сигнали на граждани, както и запитвания от страна на БНР. Граждани сигнализираха за..
Пътниците на нискотарифна авиокомпания, които трябваше да излетят от Терминал 2 за Бристол в 12:50 часа днес, останаха на Летище "Васил Левски" в София без ясна ориентация кога ще могат да излетят. Репортер на БНР се свърза с двама от пътниците. Пътниците са били качени на самолета без някакви индикации за проблем, разказва Елена Димитрова:..
Протест, организиран в социалните мрежи, срещу въвеждането на предмет “Добродетели и религия” в училище се провежда пред сградата на БНБ. Според участниците училището трябва да запази светския си характер, а своята вяра хората да показват в храмовете: "Живеем в светска държава и религиозното образование няма място в училище". "Да се дава право на..
Съпругата на испанския премиер Бегоня Гомес даде показания по обвинението срещу нея за предполагаемо присвояване на публични средства Повдигнаха обвинения срещу съпругата на Педро Санчес Целта на разследването, водено от съдия Хуан Карлос Пейнадо, е да стане ясно дали бившият съветник на Гомес – Кристина Алварес, е превишила правомощията си, за..
Елена Йончева, независим евродепутат, избрана с листата на ДПС, призова Урсула фон дер Лайен да потвърди, че не е имало пробив в сигурността на полета ѝ на 31 август, когато посети България. FT: Руска намеса може да е довела до смущения в GPS сигнала на самолета на Урсула фон дер Лайен до Пловдив ЕК: Не сме твърдели, че в случая със самолета..
Новият френски премиер Себастиен Льокорню, който е натоварен да постигне компромис за бюджета на Франция, встъпи в длъжност в разгара на общонационална протестна акция, блокади и стачки. Себастиен Льокорню поема поста премиер на Франция на фона на мащабен протест Протестът "Да блокираме всичко" във Франция се разгаря. Премиерът: Ще се..
Свидетели сме на една груба злоупотреба с правосъдие , престъпление срещу правосъдието, тъй като на четирима младежи им се вменява действие, което те..
Това е отделен кадър, никой не знае кога е започнал конфликтът . Аз видях един откъс, в който между неясни фигури има някакъв диалог, който може да е..
Съпругата на старши комисар Николай Кожухаров сподели пред БНР актуални данни за състоянието му: " Възстановява се, в Интензивно отделение е"...