Депутатите приеха да се отнема в полза на държавата и имущество, придобито от престъпна дейност и притежавано или държано от трети недобросъвестни лица.
Промяната в Наказателния кодекс беше приета и на второ четене.
Ще се отнема в полза на държавата имущество, придобито от съпруг, лице, с което виновният се намира във фактическо съжителство, роднини по права линия без ограничения на степените, както и роднини по съребрена линия.
Парламентът реши при фактическа или правна сложност на делото прокурорът да може да удължава срока на разследването до 12 месеца.
Запазва се възможността, ако и този срок се окаже недостатъчен, административният ръководител на съответната прокуратура да може да го удължава по искане от наблюдаващия прокурор поне до 18 месеца.
Срещу това се обявиха от ПП-ДБ, "Възраждане" и "Величие".
Надежда Йорданова:
"Ние развързваме по абсолютно безконтролен начин ръцете на прокуратурата. Има лица, задържани 6 месеца, година, спрямо които не се извършват никакви процесуално-следствени действия".
Юлияна Матеева от "Величие" предложи:
"Да подкрепите нашето предложение за въвеждане на максимален срок на разследването. Такъв срок сме предвидили по отношение на обезпечителните мерки, защото това трето недобросъвестно лице може да се окаже, че е всъщност трето добросъвестно лице".
Златан Златанов от "Възраждане" направи извода:
"С тези законодателни промени ние вървим по един път на трибунално правосъдие".
8,4% ще бъде приносът на туризма в брутния вътрешен продукт на страната през тази година по прогноза на Световния съвет за пътуване и туризъм. Това съобщи заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева по време на блиц контрол в ресорната парламентарна комисия. Тя представи отчета за изпълнението на програмния бюджет на Министерството на туризма..
За водна криза в страната към днешна дата не може да се говори, заяви вицепремиерът Атанас Зафиров след днешното второ заседание на Националния борд по водите. За 10 дни броят на хората без достъп до питейна вода е намалял наполовина. Вицепремиерът Зафиров обобщи, че към момента хората, засегнати от безводие в страната, от 360 000 са..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп очаква "Хамас" да освободи всички останали израелски заложници в понеделник идната седмица. Планът му от 20 точки за мир в ивицата Газа предвижда това да стане до три денонощия от влизането в сила на прекратяването на огъня, за което се договориха снощи "Хамас" и Израел. Постигната е сделка за..
Съвсем скоро ще се наложи да спре приема на заявки по инициативата "Избирам България", съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефтимова по време на заседание на Комисията по политиките за българите извън страната. "Предполагам, че съвсем скоро, предвид много големия интерес, ще се наложи да затворим набирането на..
Парламентът одобри на първо четене Рамково споразумение за безлихвен заем от 250 милиона евро с Банката за развитие на Съвета на Европа и Република България по Механизъм за съфинансиране на програми, съфинансирани от Европейския социален фонд плюс през 2021-2027 година. Заемът има за цел да подкрепи националното съфинансиране по проектите,..
Рисковете пред Европа заради влошената среда за сигурност и войната между Русия и Украйна са сред темите на международен форум в Талин, в който участват 11 държавни глави на страни от Европейския съюз. Сред тях е президент Румен Радев, който пристигна за годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш" в Естония. Възможностите и..
Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност спрямо дела на частните лечебни заведения с такава дейност - това показват резултатите от серия проверки на Здравната каса (НЗОК) в 42 лечебни заведения у нас, които са с най-значително увеличение на хоспитализациите през тази и миналата година. Данните бяха представени от управителя на НЗОК..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..