Продължаващите силни ветрове в Гърция повишават риска от нови пожари, предупредиха властите в южната ни съседка.
Започва нова вълна с високи температури в страната, но и със силни ветрове, съобщават от Гражданска защита.
Обстановката се променя всеки ден,като за днес с много висок риск от разпалване на пожари са областите Атика, Виотия, Евия, Крит и Северна Гърция.
Туристите трябва да следят за развитието на пожарите в специалните приложения и да спазват предписанията на властите.
Мащабни сили са включени в гасене на голямо огнище в област Евия. Пожарът е много близо до електроцентрала на природен газ. Самолети и хеликоптери се опитват да спрат разпространението на огъня по посока на електроцентралата.
За сега има само частично овладяване на огъня в област Пеания, в района на Атика. Там на терен са 170 пожарникари, а по въздух гасят 4 самолета и 4 хеликоптера. Застрашен е индустриален район. Към момента не се налага евакуация, казаха от Гражданска защита.
Общо 28 пожара са избухнали в южната ни съседка за последното денонощие. Повечето от тях са овладяни.
Голяма част от мащабните пожари са причинени от фермери по непредпазливост, съобщават разследващите. Заедно с това се извършват арести и за умишлени палежи. На остров Лесбос четирима малолетни си признаха,че са палели пожари умишлено.Арестувани са и родителите им. Полицията задържа и още няколко лица за умишлени палежи.

Гражданите на Република Сръбска в състава на Босна и Херцеговина гласуват днес на предсрочни президентски избори. Те бяха свикани, след като мандатът на бившия президент Милорад Додик беше прекратен след окончателно съдебно решение - една година затвор и шестгодишна забрана за заемане на публична длъжност заради неспазване на решенията на Върховния..
През цялата година Регионалният исторически музей във Враца насочва общественото внимание към 40-годишнината от откриването на археологическата находка, определяна като „съкровището на ХХ век“ – прочутото сребърно тракийско съкровище от село Рогозен. Открито през 1986 г., съкровището включва 165 сребърни съда с общо тегло над 20 килограма. Голяма..
Община Мизия планира да изгради четири басейна за задържане и попиване на скатни води. Хидротехническите съоръжения ще предпазват няколко улици в града, които се наводняват при проливни дъждове. Идеята на Община Мизия е да изгради така наречените ретензионни басейни на сухите дерета Оряховски и Селанвски дол. При проливен дъжд от тях идва..
Предвиденото в Бюджет 2026 увеличение на осигуровките е сериозно предизвикателство за тютюнопроизводителите и може да доведе не само до фалит на производители, но и до обезлюдяване на селата. "Тези, които правят бюджета, не знаят какво причиняват на дребните производители", казва тютюнопроизводителят Нихат Расим по повод вдигането на..
Племенницата на един от най-известните испански поети и драматурзи Федерико Гарсия Лорка - Лаура Гарсия Лорка, идва в България. Тя ще е у нас по покана на Народния театър „Иван Вазов“ и Института „Сервантес“. В рамките на специална тридневна програма публиката ще има възможност да се докосне до света на един от най-обичаните испански автори на 20 век..
Поредица от коледни работилници започват от следващата седмица в галерия "Ателието" в Казанлък по повод предстоящите зимни празници. Насочени са както към децата, така и към техните родители, като всички те са поканени и на коледен чай с бисквитки. Ателиетата ще започнат на 27-ми ноември и ще продължат до 11-ти декември, като заедно с художниците..
Лакшми Митал, един от най-богатите мъже във Великобритания, ще напусне страната, съобщи "Сънди таймс". Никой не е доминирал списъка на богатите на изданието през 37-годишната му история така, както Лакшми Митал, пише то. Индийският стоманен магнат оглави годишната класация за богатство рекордните осем пъти. В пика си през 2008 г. личното му..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...