Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира в кулоарите на парламента посещението на български представители в Китай. Той заяви, че партията му съзнателно не е изпратила свои хора, въпреки получените покани, защото в делегацията са участвали и лидери, които не са приемливи за българската външнополитическа ориентация.
Борисов подчерта, че България остава част от формата "16+1", вече разширен с Гърция, и не е имало указания от Европейската комисия или европейски институции срещу подобни контакти. Като пример посочи посещението на председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард в Пекин:
"Разликата между мен и другите политици в България е моят опит и затова не съм изпратил представители на ГЕРБ там. Като си дойде Зафиров, ще го питате него. За мен Съединените щати са били са и винаги ще бъдат най-големият наш партньор, на Европа. Аз се съобразявам с избора на американските граждани. Аз не съм ги избирал БСП, ИТН и "Ново начало" да ни подкрепят, защото са най-хубавите, най-добрите и най-приемливите за ГЕРБ, както не бях избирал и ПП и ДБ, но математиката в парламента изискваше тогава да се направи "сглобка", а сега - да се направи такова малцинство с такава подкрепа. Когато "Величие", които искат руска губерния да правят във Варна, са заедно на протест с Кирил Петков, това приемливо ли е?".
В коментар за вътрешнополитическата ситуация, Борисов изтъкна, че в ГЕРБ има стабилност.
"ГЕРБ е 20-годишна партия и когато лидерът на ГЕРБ говори, всички от ГЕРБ мълчат. При нас си има ред. Понеже беше поставено от нашите партньори това условие - аз не съм премиер, аз излъчих свой представител за премиер. И аз не мога да разбера Асен Василев в кое се съмнява - че Росен Желязков е член на ГЕРБ? Че той е пратен там от ГЕРБ и че се върне пак в ГЕРБ един ден? В кое се съмнява? Аз достатъчно мощ и сила имам и като обикновен депутат! Сега даже ми се ходи и на мен на протест. Много е приятно да ходиш на протести, да пиеш бира и да викаш: "Що не работят ония там", "срещу завладяната държава" от всичките тези, които 4 години я завладяха", посочи лидерът на ГЕРБ.
Прессекретарят на американския президент Доналд Тръмп определи Би Би Си като "100% фалшиви новини" и "машина за пропаганда" в интервю за "Дейли телеграф" след обвинения в пристрастност към телевизионния оператор. Карълайн Ливит, висш служител в Белия дом в администрацията на Тръмп, заяви, че гледането на бюлетини на Би Би Си по време на..
Вицепрезидентът Илияна Йотова определи като революционно делото на княз Борис Първи, избрал българския народ да приеме християнството. Илияна Йотова беше патрон на честванията по повод 1160 годишнина от покръстването на българите. Те се проведоха на територията на Националния археологически резерват „Деултум-Дебелт“. Според исторически хипотези..
Над 700 полета бяха отменени от американските авиокомпании в съботния ден в съответствие с разпорежданията на Федералната авиационна администрация. Считано от петък властите започнаха постепенно намаление на въздушния трафик, заради липсата на пълноценен въздушен контрол, проблем породен от спирането на работата на федералното правителство...
Правителството на Иран предвижда спиране на водата в 10-милионната столица Техеран заради сушата, предадоха Франс прес и ДПА. Редица ирански медии съобщават, че вече е започнало спирането на водата през нощта в някои райони на града. Валежите в столицата на Иран са на безпрецедентно ниско ниво от почти век насам, заяви пред октомври..
Трима души са загинали и седем са били ранени при израелски удари в Южен Ливан, предаде ДПА. На няколко различни места автомобили са били атакувани от въздуха. От израелската армия съобщиха само, че са били елиминирани двама терористи, които участвали в трафик на оръжие, използвано от "Хизбула". По-рано тази седмица Израел заяви, че е предприел..
Американският президент Доналд Тръмп заяви в разговорите с унгарския премиер Виктор Орбан, че смята, че двамата са на мнение, че войната в Украйна ще свърши в не толкова далечно бъдеще. На този фон Русия атакува Украйна с повече от 450 дрона и 45 ракети, насочени към енергийния сектор и друга инфраструктура. Трима души са загинали и 12 са..
При писането на промените в закона, касаещи "Лукойл", е отчетена и хипотезата, че е възможно да се вземе решение, тя да бъде закупена от Българския енергиен холдинг, обяви пред БНТ председателят на ПГ на "БСП - Обединена левица" Драгомир Стойнев: "Нека да бъдем готови и за този момент, в който примерно Българският енергиен холдинг реши да..
"Става дума за това да не може да се мине годишен технически преглед (ГТП), ако има влезли в сила глоби, тоест такива, които са връчени, а и за които..
Дебютният филм на Къци Вапцаров "Добри родители" тръгва от днес по кината в страната. Лентата е представена на 12 престижни международни фестивала..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..