Бойни самолети на полската армия и на съюзнически сили бяха вдигнати във въздуха днес за "превантивна" операция в полското въздушно пространство, заради опасност от удари с дронове в райони на Украйна по полско-украинската граница, съобщават полските власти. Летището в източния полски град Люблин беше затворено до преди час. Полската служба за въздушна навигация обяви, че причината са "дейности на военната авиация", допълва БТА.
Тревогата бе обявена след навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство в сряда, което наложи НАТО да изпрати изтребители, за да свалят руските безпилотни летателни апарати.
В платформата "Екс" полската армия заяви днес, че наземната противовъздушна отбрана и разузнавателните системи са били в повишена готовност превантивно, а целта е да се обезопаси полското въздушно пространство и да се защитят гражданите на страната. Повече подробности не бяха дадени.
Премиерът Доналд Туск също обяви в социалните мрежи "превантивни въздушни операции" във връзка със заплахата, идваща от руските дронове над украински области.

Украйна се е съгласила на американското предложение за мирно споразумение с Русия, съобщават американските медии, цитирайки правителствени представители. Украйна е постигнала споразумение със САЩ по условията на евентуално мирно споразумение с Русия NBC цитира двама неназовани служители на американската администрация, според които има "някои..
Украйна ще може да поддържа 800-хилядна армия в мирно време съгласно мирния план, преработен в преговори между украински, американски и европейски представители, съобщава "Франс прес". Говорителят на Белия дом: Постигнат е "грамаден напредък към мирно споразумение" за войната в Украйна Агенцията цитира високопоставен украински служител да твърди,..
Според евродепутата от ЕНП Радан Кънев, позицията на президента за конфликта в Украйна не е нова и съдържа една и съща линия, която предпоставя победа за агресора. Според него е особено притеснителен фактът, че Радев заема позиция, която противостои на европейската. Пред БНР той заяви: "Това, което особено ме притеснява в днешния ден,..
Върховенството на правото и балансът между институциите са закрепени в Конституцията и тяхното нарушаване неизбежно води до подкопаване на устоите на демокрацията - това заяви президентът Румен Радев на среща на "Дондуков" 2 с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия проф. д-р Щефан Харбарт. В официалната делегация..
Софийският районен съд прекрати и върна на прокуратурата делото срещу шестима обвиняеми за хулигански действия пред сградата на Европейския парламент и Европейската комисия през февруари в София. Днес се състоя разпоредително заседание по делото. Съдебният състав се съгласи с адвокатите на обвиняемите, че са допуснати отстраними съществени нарушения в..
Не искам коледни надбавки, едва ли съм единственият, но се опитах да го изясня кратко. Защото наистина всеки мрънка, каквото и да стане, или е малко или подаяние и т. нат., призна в интервю пред БНР журналистът пенсионер Евгени Петров. "Освен това си мисля, че е крайно време, когато се дават помощи, така да са структурирани, специално в..
Говорителката на Белия дом Керълайн Левит заяви, че е постигнат "грамаден напредък към мирно споразумение" за войната в Украйна. Украйна е постигнала споразумение със САЩ по условията на евентуално мирно споразумение с Русия Остават "няколко деликатни, но не непреодолими детайли", които изискват допълнителни преговори между Украйна,..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..