Юлияна Янева спечели сребърен медал в категория до 68 кг на Световното първенство по борба за жени, след като отстъпи с 2:4 на японката Ами Иши в Загреб. Това е първо отличие за родните национали, които имат две загуби във финали за 3-5 място чрез Ахмед Магамаев и Биляна Дудова.
Янева повали съперничката си за две точки в първата част, но след завършване на движението бе избутана извън тепиха и загуби една. Съдиите дадоха още две точки за японката в края на частта, но протест на треньора Серафим Бързаков бе уважен, тъй като Иши направи движението след часовника.
Японката все пак взе две точки в началото на втората част и въпреки че на два пъти бе близо, Янева не успя да стигне до равенство и предимство по критерий. Загубено оспорване след края оформи крайното 4:2 в полза на Иши.
Това е първи медал от световни първенства за 27-годишната българска националка, която стана европейска шампионка в същата зала през 2023. Преди това тя имаше сребро от Варшава 2021 и два бронзови медала, но на 72 кг.
По-рано на турнира Янева тушира европейската шампионка Ханум Велиева (Русия) в квалификациите, след което надделя над Пак Сол Гум (КНДР) със 7:6. На четвъртфиналите българката победи и Катерина Зелених (Румъния) с 8:4, а в следващата си схватка се наложи с 6:1 над Лун Цзя (Китай). През миналата година последната стана шампионка в неолимпийска категория, досущ като Ами Иши.
Минути преди това Биляна Дудова загуби битката със състезаващата се с неутрален статут Амина Танделова за 3-5 място в категория до 62 кг жени и така медалът на Янева бе първи за националите в Хърватия.
Утре в Хърватия ще стартира Дейвид Димитров на 72 кг класически стил, като негов съперник е сребърният медалист на 67 кг от последните две Олимпиади Парвиз Насибов (Украйна).
Биляна Дудова и Юлияна Янева не загубиха финалите си на световното първенство по борба в Загреб, а получиха уроци, заяви треньорът на националките Симеон Щерев. Двете водеха схватките си нв началото на вторите части, но допуснаха късни обрати и загубиха. Янева остана със среброто в 68 кг, а Дудова е пета в кат. 62 кг. "Първо искам да поздравя..
Треньорът на Арда - Александър Тунчев, е доволен, че отборът му се върна на победния път след успех с 1:0 над ЦСКА в отложен мач от efbet Лига. "Не беше от най-приятните мачове са наблюдаване. Бяхме нервни през първата част, опитахме се само да се защитаваме. На полувремето казах, че трябва да променим коренно нещата, ако искаме да вземем..
Спортният директор на ЦСКА - Бойко Величков, призова старши треньора на отбора Душан Керкез да си подаде оставката след загубата с 0:1 от Арда. "Изключително разочарование от гледна точка не само на резултата, от поведението на играчите също. Нямаше енергия, нямаше живот, нямаше качество в голяма част от двубоя. Много грешни подавания,..
Треньорът на ЦСКА - Душан Керкез, се извини на феновете след поражението 0:1 от Арда. Той пое цялата отговорност за представянето на футболистите на ЦСКА в този мач, но не пожела да подаде оставка. "Очаквахме този мач да имаме по-добра енергия от Септември. Всички мислехме така, за мен днес много лош мач, специално за нас. За този мач е моя..
Биляна Дудова загуби битката със състезаващата се с неутрален статут Амина Танделова за 3-5 място в категория до 62 кг жени от Световното първенство по борба. Дудова спечели две точки с поваляне на съперничката й в края на първата минута и след още 60 секунди се измъкна ловко от захват на крака. Действащата шампионка на Русия все пак върна..
Арда победи ЦСКА с 1:0 в отложен мач от петия кръг на шампионата в Първа лига по футбол. Заради ремонт на тревното покритие на стадион „Арена Арда“ срещата се игра в Стара Загора. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което ЦСКА отправи три точни удара, но почивката дойде при нулево равенство. През втората част играта на терена..
Португалският Бенфика представи новия старши треньор Жозе Моуриньо. 62-годишният специалист заменя Бруно Лаже, който бе уволнен след загубата с 2:3 от Карабах в първия кръг от Шампионската лига. Договорът с португалеца е до 2027 година, пишат местните медии. Последната работа на Моуриньо бе във Фенербахче, откъдето бе уволнен в началото..
"Честит празник на всички, които обичат София. Аз съм от хората, които много обичат София. Трябва да обичаме града си" . Така певицата Богдана..
Управлението на водите в България страда от дефицит на експертиза. Това заяви пред БНР кметът на град Троян и зам.-председател на Националното..
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..