Еврокомисарят Гюнтер Йотингер събира на тристраннагазова среща в Берлин Русия, Украйна и ЕС.
Срещата трябва да даде конкретни отговори на въпроса как да се избегне спирането на газоподаването от началото на следващата седмица за Украйна и съответно – за европейските страни. Към момента Киев дължи на Газпром 2,2 млрд. долара за доставка на синьото гориво. Очаква се до края на деня за бъдат платени 2 млрд. долара а останалите - до 7 юни.
Йотингер настоява за изясняване на ситуацията във възможно най-кратки срокове и постигане на справедливи цени за украинската страна.
В Берлин ще се съберат представителите на Брюксел, украинският министър на енергетиката Юрий Продан и руският му колега Александър Новак.
Алексей Милер, когото ЕС се опита да включи в черния списък за недопускане в страните от ЕС, няма да присъства, но коментира ситуацията. Според него ЕС трябва да окаже своето влияние и натиск върху Киев, за да подпише предлаганото от Москва споразумение за разплащане и непрекъсване на доставките и транзита на газ.

Журналистите от националната програма за култура и образование "Христо Ботев" на БНР раздадоха своите Златни будилници за 24-ти път. По традиция от 2002..
В петъчната вечер на 14 ноември радиофестивалът "Аларма Пънк Джаз" ви кани за последен път тази година на нещо специално, преди да излезе в..
"Вече усещахме, че стената се клати. Аз тогава карах такси в София, Москвич. Живеехме в гарсониерата на баща ми. И една пияна жена се качи в таксито и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg