Според адвокат Вълков има няколко съществени пречки за осъществяването на една такава идея:
Как ще бъдат определени сумите, които трябва да бъдат плащани за лечение в интензивните отделения и реанимациите? Защото в момента по закон животоспасяващите операции са безплатни, те се поемат изцяло от държавата. Трябва да бъдат изменени редица закони, в които да се определи що е то животоспасяваща операция и последващо лечение.
Георги Вълков коментира, че реализирането на идеята за създаване на фонд за лечение на пострадали от катастрофи ще е много трудно, тъй като трябва да се изменят редица закони:
Ако се създава някакъв фонд, трябва да се повишат цените на "Гражданската отговорност" и по законов ред да се определи що е то животоспасяващо лечение. И след това от този фонд независимо виновен или невинен да се плаща лечението, защото в крайна сметка застрахователят ще плати едва след като се установи вината, а това ще стане след като има наказателно производство.
Цялото интервю на Борислава Борисова с адв. Георги Вълков чуйте в звуковия файл.
Дори да посетите Аржентина за кратко, като мен, пак ще усетите някои особености на тамошните нрави и специфични професии, които правят впечатление на..
В петък, 24 януари в родните киносалони влиза българският игрален филм "Клас 90". Сюжетът събира съученици 33 години след завършването на средното им..
На днешния 21 януари отбелязваме 146 години от смъртта на Любен Каравелов – революционер, поет, журналист и енциклопедист, оставил дълбока следа в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg