Изложбата на Силвия Павлова в галерия "Възраждане" е под мотото "Предсказания и залези". Тя представя сюжети, в които палитрата нюансира с цветовете на Балканите, Африка и Азия.
Интерпретацията на "залезите" в изложбата е далече от тъгата и края на нещата, а акцентира върху красотата.
А "предсказанията" са като очакване за пътуване по света, в очакване на срещи с необикновеното, красивото, неочакваното. Има го както в цветовете от раклата на баба в България и Балканите, така и в Индия, Израел и други места в Африка и Азия.
И това съхранява и запазва човека в размирното ни време.
Цялото интервю със Силвия Павлова можете да чуете в звуковия файл.Откриването е във вторник от 18.00 часа.
Неотдавна, при посещението ми в новото ателие на Живка, с удивление разбрах, че това място всъщност е било родният ѝ дом. Да, в София – днес вече..
Мръсен въздух, сковаващ студ, вятър, мъгли и човешката кожа, уязвима от всички тези природни фактори. Разговаряхме с дерматолога и водещ специалист в..
През 2023 г. Софийска градска художествена галерия получава голямо дарение от Юлия Банкова и нейни близки – наследници на големия художник и скулптор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg