Отдавна вече притежаваме тъжния опит и знаем, че тероризмът не понася обикновените хора, които знаят как да бъдат щастливи. В петък вечерта, в Париж бяха нападнати именно тези, младите и веселите, които имаха нужда да бъдат заедно, за да се насладят на нещата, които обичат. Кървавият удар в центъра на френската столица, няма съмнение, постигна един ефект – увеличи страховитата популярност на ИД. Мисля си, обаче, че този път терористичният акт, който някои специалисти наричат „чиста военна диверсия“ ще предизвика вълна от възмущение и недоволство на обикновените хора срещу голямата европейска и световна политика.
На призивите на президента Франсоа Оланд гражданите на Париж да си седят в домовете при затворени врати, те направиха обратното – подеха инициативата „porte ouverte“ и заявиха, че са готови да подслонят французи и туристи, изпаднали в невъзможност да се приберат. Таксиметровите шофьори също не послушаха никого и превозваха безплатно изплашени хора.
Днес в 14 ч. в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще се проведе учредително събрание на Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина. Инициативата ще обедини усилията на българските културни организации по света и ще създаде платформа за по-ефективна връзка между институциите. От 22 до 25 юли във..
Днес Регионална библиотека "Пейо Яворов" в Бургас ще бъде домакин на вдъхновяваща и практична среща с древната мъдрост на Индия. Темата е как храната може да се превърне в най-мощното ни лекарство. Поводът – безплатна лекция на един от водещите преподаватели по Аюрведа в България – Юрий Ковачев. Началото е в 19:00 ч., а входът е свободен...
Ratio отправя покана за събитието "Космосът е голям и живот дебне отвсякъде", посветено на търсенето на живот извън Земята, което ще се проведе днес в София. На сцената ще излязат двама изключителни експерти, които ще представят различни перспективи по темата. Това са д-р Веселин Костов – астроном и изследовател от NASA, и Петър Ефтимов – биолог и..
Стела Николова учи Сценични изкуство в Щатите, откъдето се връща преди няколко години заедно със съпруга си Доналд Байфийлд. В София двамата създават ресторант за веганска храна, който бързо се разраства. Какви са ползите от храненето с растителни продукти, как веганското меню снабдява човешкия организъм с протеини и как се изработват рецептите..
Владимир Митев е репортер в Румънска редакция на радио "България". Говори свободно румънски език. Отделно от това е завършил "Иранистика" в СУ "Св. Климент Охридски" и създател също на блога "Персийският мост на приятелството". Участник в много и различни международни проекти. Блогът "Персийският мост на приятелството" набра доста популярност по..
Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета..
В рубриката "Културен отпечатък" на Terra Култура фаготистът Георги Шашиков сподели своята вдъхновяваща история – история, в която музиката не е..
Започва седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата Jam on the River. Мотото на форума тази година е "Свободата е култура". Сред..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg