Фейсбук е пространство, в което безкрайно се раждам и умирам всеки ден. Минали са седем години от създаването на драматургията, свързана с „Фейсбук“. Сигурно много автори са посветили редове, диалози и монолози на социалната мрежа, но моите са абсолютно автентични – появиха се от реалността. През онзи период общувах с писателя Захари Карабашлиев, с един музикант, със себе си и с още някой. Срещите през пространството, един издаден разказ, много лична тъга родиха този драматургичен текст. Периодът бе твърде труден за мен – силно развита депресия, себеомраза и мощни лични трусове разпорваха тялото ми. И след седем години отново съм на кръстопът – абсолютно сама, с мъка заради смърт на родител, с неудовлетвореност от себе си заради пропиляните мечти, но там някъде във Фейсбук се случват все по-често луди, дивни, невероятни неща. Моята фейсбук страница е платформа, чрез която си играя и пренареждам всеки ден своето лице, чувствата си, любовта си, любопитството си. В мрежата открих хора, с които работим заедно, човек, с когото мога да превърна нощите си в дни между съня и възторга... и така непосилно да проумея, че благодарение на Фейсбук нещата биха били различни – стига да знаеш кой си и какво търсиш в живота. Фейсбук често е коварен, егоцентричен като множеството селфита, прелитащи в мрежата, но винаги имам опция – да изляза и никога да не бъда част от всеобщата лудост „ФЕЙСБУК“. Време е вместо „лице книга“ да напишем истинската книга на собствения си живот!
Елица Матеева
Участват артистите: Марияна Миланова, Николай Луканов, Ивайло Гандев и Елица Матеева.
Постановка: Елица Матеева.
Камила Грудова (Camilla Grudova) е канадска писателка, която дълго време не може да си позволи свой мобилен телефон, а баба ѝ се е препитавала като шивачка в Париж. Първата машина, която Камила е имала в дома си била шевна, компютър получава едва като тийнейджърка и вероятно с негова помощ завърша История на изкуството в университета в Торонто. За..
Йохан Волфганг Гьоте – писател, драматург, учен, философ и политик, е роден през 1749 г. И преди, и след неговия живот, човечеството не спира да воюва. Неизвестно защо. Но битките са междуличностни, междудържавни, световни, сякаш неизлечими. С "Ифигения в Таврида" хуманистът Гьоте предлага различно решение. Не случайно мястото на действието е в храма на..
На 8 юли в рубриката "Радиоколекция" на Радиотеатъра, започваща в 0.15 часа, тръгва феноменален проект: "Под игото" на Иван Вазов под адаптацията на актьора Руси Чанев. Големият наш артист се заема с начинанието след като преподавателите в българските училища в чужбина му разказали колко е трудно за техните питомци да вникнат в текста на Патриарха..
На своите най-малки слушатели Радиотеатърът предлага от 13 до 19 май "Седмица на животните". Животните са герои на много народни приказки, а често и писатели ги вземат за свои персонажи, за да изкажат вълненията и тревогите, които изливат с перото си. Оскар Уайлд например, който със "Славеят и розата" ни разказва за любов, преданост и..
"Не те виждам" е саркастична история, която Палми Ранчев разказва лирично. Сарказмът идва от болката по загубата на човешкото, а лириката - от обичта му към човека. Ще ви разсмее и ще ви натъжи. Без никаква автоцензура, авторът говори директно и нарича черното – черно, а бялото – трудно постижимо. Макар да е ситуирана сред безпътицата на..
На 20 декември от 19.00 часа Симфоничният оркестър на Българското национално радио отново предлага на почитателите на високото изкуство програма, която..
Трима знакови автори – проф. Божидар Бончев, проф. Греди Асса и Атанас Парушев-Шока излагат свои творби в обща изложба в столичната галерия "Ракурси"...
Тази година Венцислав Диков представи свои картини в Япония, Токио, под наслов "Институт за невъзможни неща", в галерия "Сан-Ай". Това е неговото трето..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg