Европейският съюз поставя условия пред Анкара, които тя се опитва да изпълни, но все не успява да удовлетвори изискванията на Брюксел. Освен това в Европейския съюз все още има държавни лидери, които не желаят присъединяването на страната ни към ЕС. И тези настроения се засилиха още повече след възникването на бежанската криза в Европа, която остави хода на преговорите за членство в задънена улица. За застоя в отношенията ни с Европейския съюз спомогна и опитът за преврат през юли и нежеланието на някои западни страни да върнат обратно в Турция онези от организаторите на метежа, които избягаха веднага след събитията от 15 юли.
Що се отнася до членството ни в Шанхайската организация за сътрудничество, мога да кажа, че тази организация вдъхва сигурност, добави турският депутат:
Не само по границите, но и икономическа сигурност. Мисля, че с присъединяването си Турция може да допринесе, заедно с Русия и Китай за съживяване на икономиката. Все пак Турция е третата най-силна икономика в Европа и влизайки в Шанхайската организация за сътрудничество ще стане третата силна икономика в нея. Възможно е, ако се ревизира структурата на ШОС и икономиката да стане по-силна. Китай вече даде заявка за това с намерението си ежегодно да прехвърля 10 милиарда долара в организацията. Така ще се създаде стабилност, а от там може да се стигне и до увеличаване броя на членовете от евразийския регион в организацията.
Цялото интервю с Махмут Сами Малъ можете да чуете от звуковия файл.
Преди 10 години на 22 април беше открита новата галерия "Стубел" с тринадесет картини от серията "Вертикали" изложбата на Атанас Парушев-Шока "Абстрактно"...
На 26 април 2025 г. (събота), от 11:00 до 15:30 часа Физическият факултет на СУ "Св. Кл. Охридски" отваря вратите си за всички, които искат да..
За три дни от днес до 26 април за четвърти път ще се проведат "Литературни срещи" на фондация "Прочети София". Темата е "Археология на паметта". Автори..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg