Ден след изборите, в студиото на „Нашият ден“ поканихме за коментар на отминалата кампания и резултата, студенти от УНСС. Гледната точка на бъдещите специалисти е важна, защото се предполага, че младите хора в България са тези, които трябва да определят посоката на социално и икономическо развитие.
Избрахме да ви запознаем с:
Кристин Красимирова, която учи "Медии и икономика" в УНСС. Обича сцената във всичките й проявления: песни, танци, актьорско майсторство;
Любомир Дренски, студент по „Политология“. Любимата му книга е "House of Cards". Играе футбол, учи се да прави политологични анализи;
Христо Иванов, който също учи „Политология“ и вижда себе си като политик. Шахматист е и човек на каузите.
Заедно със студентите в студиото влезе и Катя Михайлова, преподавател по социология в УНСС.
Събеседниците откроиха темата „образование“ като акцент в предизборните обещания на партиите. „Търсенето определя предлагането“ категоричен е Христо и допълва: „Лично според мен, тези избори послужиха на тези, които влязоха в Парламента и не послужиха на тези, които са отвън. Дясното беше заместено от Марешки.“
Гостите в студиото коментираха проблема с фалшивите новини по време на предизборната кампания и популизмът, който отново се използва като успешен ресурс от страна на политиците. Като позитивен модел беше определен статута на новите лица в политическите партии, които успешно свършиха работата си в предизборната борба.
Катя Михайлова сравни Парламент 44 с „параграф 22“ умножен по 2:
Има поука от тази книга „Параграф 22“. И едната поука, която можем да изведем е, че ако разчитаме само на организация и бюрокрация, тогава изпадаме в ситуация на „параграф 22“.
В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..
Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса – най-големия черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на парламента? Гост на "Законът и Темида" е д-р Орлин Колев – консултант на предаването, експерт по конституционно право, преподавател в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – коментира..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Дора Давидова – учителка, медицинска сестра и православна християнка – продължава своя вълнуващ разказ за пътуването по легендарния поклоннически път..
Тридневният фестивал за некомерсиална камерна съвременна музика "ТрансАрт" ще се проведе за пети път. Ще прозвучи съвременна музика от България и цял свят..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg