Франция и Индия ще продължават да си сътрудничат в борбата срещу глобалното затопляне. Това декларираха в Париж президентът Еманюел Макрон и премиерът Нарендра Моди, чиято страна е трета в света по емисии на парникови газове, предаде Ройтерс.
Индия не само ще изпълни ангажиментите си по Парижкото споразумение за климата, а дори ще направи повече, декларира Моди:
Всъщност става въпрос за защита и нова надежда за бъдещите поколения. Не е само в името на опазването на околната среда, а за общата ни отговорност да се грижим за майката Земя.
Еманюел Макрон, който се изяви като водещ критик на решението на Доналд Тръмп да оттегли Съединените щати от Парижкото споразумение, повтори позицията си:
Искам още веднъж да кажа, че Франция е напълно решена да се бори срещу глобалното затопляне в изпълнение на Парижкото споразумение и отвъд него. Убедени, че Франция и Индия могат да направят много по въпроса.
Макрон съобщи, че до края на годината ще посети Индия за среща на върха на Международния слънчев алианс. Началото на тази инициатива беше поставено през 2015 година в Париж с цел мобилизиране до 2030г. на поне 1000 милиарда долара инвестиции в производството на енергия от соларни панели в над 100 държави, разположени напълно или отчасти в тропическите зони.
Снощи френският президент прие в Елисейския дворец Майкъл Блумбърг. Бившият кмет на Ню Йорк декларира, че Съединените щати ще се придържат към Парижкото споразумение, въпреки Тръмп. Това ще става на ниво щатски и градски власти с подкрепата на корпорации и университети.
За да можем да кажем, че киното ни предлага мотив да обичаме и питаме, а и да даваме, както дава йовковият Серафим, в "Кино с думи" гостува жената, която..
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния..
На 6 януари България чества 177 години от рождението на гениалния поет, публицист, воевода Христо Ботев, чието име звучи като клетва за всеки българин...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg