На Великден гостуваме в Енорийския център към столичния храм "Покров Богородичен". Палитра от църковно-просветни курсове се предлагат в центъра както за възрастни, така и за деца. Малки и големи се обучават на вероучение, иконопис, библейски курс, дърворезба, фотография, източно-църковно пеене, неделно училище, дори и музика за бебета. Енорийският център към храма "Покров Богородичен" се създава преди 20 години, като сред основателите му са семейство Мария и Димитър Спасови.
„Аз съм изключително щастлива да имам тази възможност, да работя с тези прекрасни деца, жадни да научат повече за Бога, за вярата“, казва Мария Спасова, която е учител на най-малките.
„Ние днес празнуваме победата над смъртта. Събитие, което засяга всеки от нас, толкова важно, че дава съвсем друго измерение на нашия живот. Вече имаме хоризонт на надеждата и на упование, че смъртта не е последният факт, не последното събитие, не е точката която слага край на това изречение, наречено човек. След днешното събитие, след Възкресение Христово, светът е различен, ние сме различни. Затова празникът е толкова велик", според Димитър Спасов.
Полина Спирова също е част от енорията на храма „Покров Богородичен“:
"След празника се събираме в Енорийския център, защото освен, че сме православни християни и членове на една енория, сме и приятели. Празнуваме най-големият празник в християнството, Възкресението на Исус Христос. Затова ние го наричаме празник на празниците. От друга страна това е празника на нашата общност, когато се събираме всички заедно и може и нашето семейство да се почувства част от голямото семейство на църквата. Това има своя възпитателен ефект върху децата, които са малки и идеята за църквата е далечна, абстрактна. В храма могат да видят какво е църквата, какво е църковната общност. Могат да видят нашите взаимоотношения, какво е на практика да бъдеш християнин, да общуваш с единомишленици и хора, които са обединени във вярата."
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg