Над 28 хиляди допълнителни места за предстоящите коледни и новогодишни празници осигурява „БДЖ Пътнически превози“. За тази цел ще бъдат увеличени с допълнителни вагони съставите на някои влакове, които пътуват по основните направления в страната.
2019-а отбелязва и седмата година от началото на инициативата „Пътниците на БДЖ не са маймуни“.
Протестът бе организиран от асоциация "Приятели на железопътния транспорт", а един от активистите ѝ – Варужан Апелян разказа в "Нашият ден".
Тогава асоциацията искаше да се проведе нов конкурс, с който договорът за обществен превоз да се възложи на нов превозвач. Договорът е инструментът, с който държавата превежда субсидията за железопътния пътнически транспорт.
Какво се промени за това време, когато огромните дългове, натрупани от жп превозвача, изчезнаха? Подобри ли се качеството на железопътните услуги?
По какъв начин ще се развива БДЖ?
Парадоксално е, че при нарастващи опасения за околната среда и железопътните, и автобусните услуги отбелязват спад. Оказва се, че хората търсят и използват лични автомобили за превоз.
А за перспективите пред железопътния транспорт е важно да се говори, най-малкото защото след 4 години изтича договорът за обществена услуга между БДЖ и държавата – достатъчен срок, за да си изясним какъв железопътен транспорт искаме и можем да получим.
В рамките на рубриката "Времето на редактора" в предаването "Нашият ден" гостуваха Яна Петрова и Неделя Сярова , за да разкажат за една вдъхновяваща инициатива, насочена към възраждането на емблематичната, но отдавна изоставена сграда на Сточна гара в София. Между 6 и 21 юни сградата на ул. "Владайска река" 2 ще се превърне във временен център за..
След Държавното първенство по брейк, проведено в Бургас през изминалия уикенд, в "Нашият ден" разговаряме за хип-хоп културата с Пламена Георгиева – Firebird и с Константин Шарапчиев – Beazt от местния клуб Black Style Squad, обединяващ едни от най-добрите състезатели в страната ни. Пламена и Константин говорят за наградите като признание..
В рамките на рубриката "Темата на деня" се потопихме в света на изкуството по Южното Черноморие, като наш събеседник бе Елисавета Ангелова – художник и съосновател на галерия, която заедно със съпруга си Николай Ангелов превръщат не просто в място за експозиции, а в жив творчески организъм, разкриващ процеса на създаване на изкуство. Сутрешно..
Темата за храната далеч не е само въпрос на вкус или удоволствие — тя е тясно свързана с екологията, устойчивостта и културното наследство. Един от хората, които най-ярко олицетворяват тази връзка у нас, е Цветан Димитров — биолог по образование, изследовател по дух и сиренар по призвание. Поводът за нашия разговор с него е предстоящо обучение по..
На 5 юни ще бъде отбелязан Световният ден на околната среда. От 2 до 6 юни Министерството на околната среда и водите провежда у нас инициативата "Зелена седмица". В деня на откриването на изложбата "Подводна вкаменена гора" в Националния природонаучен музей във "Време за наука" гостува проф. Нешо Чипев. Проф. Чипев е участник в..
За 16-и пореден път програма "Христо Ботев" организира поетичния конкурс за хора с увредено зрение "Зрящи сърца". Журито в състав – Бойко Ламбовски – поет и..
33-тото издание на Международния театрален фестивал "Варненско лято" беше открито с "Хамлет" – постановката на Театър "Българска армия" с режисьор..
Нерегламентирани финансови стимули за държавни служители, шестцифрени заеми за политици, данъчни и осигурителни измами за стотици милиони, фалшификации..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg