В началото на кризата и въведените извънредни мерки Десислава Алексиева даде глас на тревогите на малките търговци в условия на изолация. Текстът ѝ "За бавната смърт, която очаква малкия и средния бизнес" човешки разказа тревогите на хората, свързани с оцеляването на техния бизнес.
Десислава Алексиева е собственик на "Фокс" – място, откъдето можеш да си купиш книга, да седнеш да свършиш работа, да останеш насаме със себе си или да се видиш с хора. Там се организират четения и представяния, както и множество събития, свързани с най-малките – музикални ателиета, работилници, четения.
Деси е майка на 5 деца и каузата на ранното детско развитие и пълноценната връзка с детето от години ѝ е на сърце. "Фокс" е мястото, където тя помага на родители да получат насърчение, че се справят, и подкрепа да опитват различни подходи в общуването с децата си.
Сега "Фокс", както всички подобни места, е затворено, а Деси Алексиева стана част от екипа, създал covidresource-bg.org – сайт, който предоставя научнообоснована информация, свързана с коронавируса и пандемията. В него преводачи доброволци превеждат статии от водещи научни авторитети и помагат в разпространението на точната и вярна информация, която е на разположение на медицинските специалисти, а и на всички нас.
“Това е възможност да знаем в тази епидемия какво наистина работи и какво са само спекулации”, казва тя.
В днешната сложна ситуация Алексиева продължава да се занимава и с онлайн четения, театър и музикални ателиета за деца, за да не къса връзката с всички, които имат нужда от контакт, защото той е съществена и важна част от това, което ни прави хора.
Добра новина е, че тези дни излиза първата книга на прохождащото издателство "Лисиче", което ще предлага книги за най-малките деца.
От звуковия файл ще научите повече за книгата и всичко, което прави Деси Алексиева тези дни.
"В началото на реформата беше заложено здравната вноска да расте през определен период от време до достигане на над 12%. През годините това нещо се забрави, но ние го помним и ще го напомняме." С тези думи д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз (БЛС), напомни преди дни в ефира на БНР за един от първоначалните ангажименти в..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. На..
128 СУ "Алберт Айнщайн" в София празнува 50-годишнина. В седмицата на училищния юбилеен концерт в "Нашият ден" гостува Юлиян Плачков, директор на 128 СУ "Алберт Айнщайн" от 2011 година насам, учител по история, но човек, улавящ пулса на съвременността. Екипът на училището се придържа към максимата на Айнщайн, която гласи: "Животът е..
В ефира на предаването Lege Artis Петър Галев от платформата CredoWeb коментира актуалните проблеми и нужди на българската здравна система. Основният фокус бе върху необходимостта от адекватно финансиране на здравеопазването и структурни промени, които да осигурят устойчивост и по-високо качество на услугите. От Българския лекарски съюз настояват..
За Българското училище "Иван Станчов" към Посолството на Република България в Лондон в "Нашият ден" разказва журналистът от екипа на предаването Нина Цанева. Цанева споделя впечатленията си от посещението си в столицата на Обединеното кралство по покана на Лектората по български език към Департамента по славянски и източноевропейски езици в..
Еделина Кънева – директор на Музикалния театър “Стефан Македонски”, Кръстю Кръстев – арт директор на Драматичен театър “Николай Масалитинов” - Пловдив, и..
Сила, власт, война, опозиция, подигравки и сексуалност – всичко това се смесва във войнствената природа на човешкото състояние. Там, където се ражда и..
За трети път спектакълът "Елементарните частици" на Народния театър – интерпретация на режисьора Крис Шарков по едноименния роман на Мишел Уелбек – излиза..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg