В началото на кризата и въведените извънредни мерки Десислава Алексиева даде глас на тревогите на малките търговци в условия на изолация. Текстът ѝ "За бавната смърт, която очаква малкия и средния бизнес" човешки разказа тревогите на хората, свързани с оцеляването на техния бизнес.
Десислава Алексиева е собственик на "Фокс" – място, откъдето можеш да си купиш книга, да седнеш да свършиш работа, да останеш насаме със себе си или да се видиш с хора. Там се организират четения и представяния, както и множество събития, свързани с най-малките – музикални ателиета, работилници, четения.
Деси е майка на 5 деца и каузата на ранното детско развитие и пълноценната връзка с детето от години ѝ е на сърце. "Фокс" е мястото, където тя помага на родители да получат насърчение, че се справят, и подкрепа да опитват различни подходи в общуването с децата си.
Сега "Фокс", както всички подобни места, е затворено, а Деси Алексиева стана част от екипа, създал covidresource-bg.org – сайт, който предоставя научнообоснована информация, свързана с коронавируса и пандемията. В него преводачи доброволци превеждат статии от водещи научни авторитети и помагат в разпространението на точната и вярна информация, която е на разположение на медицинските специалисти, а и на всички нас.
“Това е възможност да знаем в тази епидемия какво наистина работи и какво са само спекулации”, казва тя.
В днешната сложна ситуация Алексиева продължава да се занимава и с онлайн четения, театър и музикални ателиета за деца, за да не къса връзката с всички, които имат нужда от контакт, защото той е съществена и важна част от това, което ни прави хора.
Добра новина е, че тези дни излиза първата книга на прохождащото издателство "Лисиче", което ще предлага книги за най-малките деца.
От звуковия файл ще научите повече за книгата и всичко, което прави Деси Алексиева тези дни.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg