Двама истински млади авантюристи. Това са Мартин Тодоров и Александрина Димитрова. Гостите на предаването „Семейно радио“ са от пътешествениците, които тръгват надалеч само с раница на гръб. Дестинацията на най-голямото им приключение до този момент е Азия.
Подготовката за това пътуване им отнема около година и половина, в която те събират средства, за да увеличат максимално предстоя си там, а и за да приключат висшето си образование тук. Мартин завършва право, а Александрина – реклама. Това е първото им голямо пътешествие, въпреки че двамата вече са били заедно на студентска бригада в САЩ. Азия ги привлича с екзотиката си. Макар пътуването им да е методично планирано, двамата решават да разчитат за нощувките си изцяло на платформата за споделено нощуване и културен обмен Couchsurfing.
Приключението им започва в края на ноември миналата година, а по независещи от тях причини, им се налага да се върнат в началото на април, когато придвижването става много трудно заради избухването на пандемията. Началната точна на пътуването им е Ню Делхи, където остават една седмица. След това се отправят към Непал, а след посещението си там, отново се връщат в Индия за три месеца. В средата на февруари се озовават в Шри Ланка, където прекарват 28 дни. Финалната им дестинация е Мианмар. Краят на пътешествието идва на 3 април, когато отново стъпват на европейска земя.
От разговора на водещата Ирина Вълчанова с Мартин Тодоров и Александрина Димитрова можете да научите повече за интересните срещи с хората, при които са отсядали, както и за културата, религията и природата на посетените от тях странни. Многобройните им впечатления можете да проследите и в тяхната фейсбук страница и канала им в Ютюб и двете озаглавени Cosmic Giggle.
Някои смятат за прекалено себелюбие да си издигнеш музей и паметник приживе, но на родния си остров Мадейра Кристиано Роналдо има статут на божество и може да прави каквото си иска. А и световната статистика показва, че към 14 април 2024 г. той е играчът с най-много официални голове в историята на футбола – 900. Също така е рекордьор по отбелязани..
На фона на политическите събития – вътрешни и външни, не между другото, но и не без особено внимание, минаха няколко също важни новини – за жени, жертви на домашно насилие. Едната вече не е между живите. "Никога не е за последен път!" – това е убеждението на психолозите, които помагат на жени, жертви на домашно насилие. То се е формирало след..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..
Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в..
"Антология Съвременна българска поезия" има официална премиера на 5 декември от 18,30 ч. в Yalta ArtRoom . Включени са 43 утвърдени имена, а целта на..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки...
Плевенският театър "Иван Радоев" гостува на софийската публика с един от най-новите си спектакли – "Есенна соната" от Ингмар Бергман. Постановката по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg