След дебютния си филм „Знам какво направи“ Станислава Айви отново влиза в ролята на режисьор, за да разкаже историята на резследващ журналист, който попада в капана на конспиративните теории, докато търси истината за случващото се в и със света.
„Ехо“ е отражение на пандемията, която завладя здравето и съзнанието на хората през изминалата вече 2020 година. Изолацията и виртуалната коминукация, до кято тя доведе, карат и главния герой в късометражния филм да постави под съмнение психиката и разума си.
Сценария за филма, който е в постпродукция, Станислава пише заедно с оператора Томислав Михайлов-Чочо. През май той ѝ предлага идеята и не след дълго, с помощта на Национален фонд „Култура“ и Фондация „Фридрих Науман“, започват снимки в същата тази пандемична обстановка. Работят заедно с актьорите Иван Бърнев, който е в ролята на вманиачилия се в конспирациите журналист, Христо Петков, Атанас Атанасов, Яна Кузова и Нели Монеджикова.
„Ехо“ има две основни послания, свързани с менталното здраве и свободата на словото. Целта на филма обаче е една – да достигнат посланията до колкото се може повече зрителите. Неслучайно късометражната игрална история ще бъде със свободен достъп, когато излезе. Кога ще се случи, това е въпрос на време, точното време. Напълно е възможно това да е именно някой януарски ден.
За „Ехо“-то на пандемията и смисъла да споделяш и говориш за проблемите си киножурналистката и режисьор Станислава Айви разказва в звуковия файл.
Днес галерия-книжарница "София Прес" представя самостоятелната изложба "Кунсткамера" на Георги Пчеларов . Заглавието на настоящата изложба произлиза от немския термин за "кабинет на изкуствата" , използван за частни колекции от ценни предмети, свързани с изкуство, история и природни науки. Тъкмо тези области продължават да вдъхновяват и да..
Децата от благоевградската фолклорна група " Бисери " ще изнесат концерт тази вечер от 18:00 часа в зала "Пейо Яворов" в Благоевград. Очаква се концертът да събере приятели, преподаватели, родители и ценители на българския фолклор , за да отпразнуват заедно две десетилетия труд, талант и вярност към корените. Децата са възпитаници на Центъра за..
Фондация "Светът на Мария" издаде първата по рода си книга в България , която е адаптиран преразказ на класическата шекспирова пиеса за хора със затруднения в разбирането - "И ние четем "Ромео и Жулиета" . Целта е да се направи достъпно едно от най-значимите произведения в световната литература. Специалното събитие с гости и театрален..
Националният музикален театър "Стефан Македонски" връща на сцената един от най-емблематичните мюзикъли "Кабаре" , в обновена постановка, която обещава да вдъхне нов живот на класическото произведение. Премиерните дати са 28, 29, 30 ноември и 2 декември 2025 година . Мюзикълът "Кабаре" е базиран на пиесата "Аз съм камера" от Джон ван Дрютен и..
Ако разберете, че ще загубите зрението си, какво ще направите? Ще започнете ли да гледате нещата, които ви заобикалят, по друг начин? Ще провиждате ли през детайлите, за да търсите смисъл? Ще се вглеждате ли до забрава в цветовете, града, дома си, чертите на любимите си хора? Ще промените ли перспективата си към красотата? Тома Шлесер пита..
Как заради TikTok България се превръща в успешен тестов полигон за нов тип политическо влияние, което не минава през медии, а през алгоритми, според..
Дъщерята и внучката на поетесата, писателка и преводачка Надя Кехлибарева гостуват в "Моето семейство" в деня, в който се навършват 92 години от рождението..
Ако разберете, че ще загубите зрението си, какво ще направите? Ще започнете ли да гледате нещата, които ви заобикалят, по друг начин? Ще провиждате ли..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg