Подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР празнува първия си рожден ден. И е отличен с PR Приз 2021. За тази една година той успява да приобщи стотици последователи и слушатели и получава значителна и смислена обратна връзка както от бизнес средите, така и от хора, които се опитват да преосмислят мотивацията си, в търсене на куража да отстояват и бъдат себе си.
Какво се крие обаче зад трицифреното число 257?
На първо място – 2 водещи (журналистката от Радио София Катя Василева и международната консултантка по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева), които в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ разказват за своя проект.
На второ място – 5 минути време, в което е направо предизвикателство да разказваш и обясняваш (непременно с примери) откъде започва промяната, защо е важна емоционалната грамотност, каква е силата на уязвимостта, как да преизчислим емоциите си в наша полза или как да управляваме срама, защо перфекционизмът е нездравословна амбиция, а провалът може да бъде стъпка към успеха.
Катя Василева: „Осъзнаваме нашата отговорност, говорейки на слушателите от ефира на общественото радио. Високата степен на доверие към него ни задължава. Стараем се да бъдем оригинални, за да привлечем хората, но не им казваме какво да правят, а как да го правят, ако пожелаят.“
Кристина Крънчева: “Ние, хората, имаме доста поведенчески дефекти, за които не си даваме сметка, че притежаваме. Знаем ли как да се преборим с емоционалната си избухливост, например? Изобщо разпознаваме ли я? От ефира на Националното радио ние обръщаме внимание на тези неща и помагаме за тяхното преодоляване.“
В „Мрежата“ става дума и за куража, дързостта, увереността, доверието, принадлежността и благодарността – все качества, необходими, за да се върви напред. Двете водещи на „257 podcast“ подчертават, че е „важно да не губим, а да откриваме новото лице на мотивацията, да говорим не за това какво трябва да правим, а какво да спрем да правим…за да успеем".
Внимателният читател на този анонс ще да е забелязал, че не сме обяснили третата цифра от името на подкаста. Правилно.
На трето място – 7 секунди за първо впечатление.
Ако сте го получили, то всичко останало можете да научите в следващия звуков файл.
Чуйте повече от звуковия файл.
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния факултет на Колумбийския университет и Доктор хонорис кауза на Университета по архитектура, строителство и геодезия в София. Автор е на книгата "Конструктивният поглед", която може да се намери в..
Програмата "Проект за щастие 2025" на Института за терапия и експресивни изкуства предлага задачи и медитации, които всеки от нас може да изпълнява, с идеята да промени поне мъничко гледната си точка и да отстрани някои пречки пред това да се чувства по-удовлетворен от живота. "Всеки един от нас е обусловен от различни вярвания, предразсъдъци,..
Януари е един от месеците с най-много празници, а в Армения той е особено значим заради отбелязването на Рождество Христово на 6 януари. Водещата на предаването "Какво се случва", Милена Лекова, разказа в ефира на "Нашият ден" за празничната атмосфера в арменската столица Ереван. "Тук е неработен ден, времето е страхотно, слънцето грее и празничният..
Как две култури се обединяват, за да създадат своя миг, да преминат през граници и традиции. В своя подкаст епизод "БългариТЕ" Божидар Александров запознава слушателите с историята на Дарина от Йоаким Груево и Хавиер от Пеняфиел, Испания, открили красотата на културните особености и силата на обединяващите ни празници. Чуйте една любов,..
Васил Русев, познат като Чайката, отново ни провокира с необикновеното си чувство за хумор и яркото си въображение в най-новата си книга "Наливни истории". Сборникът включва над тридесет напълно различни разкази и поеми , които разкриват парадоксалното и чудатото в живота, както и фантастичното и необяснимото, но винаги погледнати през призмата на..
В първите дни на Новата 2025 година можем да останем още малко в атмосферата на отминаващите празници със специалното коледно издание на спектакъла "Да..
Радина Димитрова е синолог, преводач на китайска литература, професор по китайски език и китайско-испански превод от Автономния национален университет на..
Краят на една година и началото на следващата обикновено е повод за припомняне на по-важното, случило се през нея, и очакванията за новата. Каква беше..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg