Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"257 podcast" - проект в полза на хората

Снимка: BulFoto

Подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР празнува първия си рожден ден. И е отличен с PR Приз 2021. За тази една година той успява да приобщи стотици последователи и слушатели и получава значителна и смислена обратна връзка както от бизнес средите, така и от хора, които се опитват да преосмислят мотивацията си, в търсене на куража да отстояват и бъдат себе си.

Какво се крие обаче зад трицифреното число 257?

На първо място – 2 водещи (журналистката от Радио София Катя Василева и международната консултантка по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева), които в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ разказват за своя проект.

На второ място – 5 минути време, в което е направо предизвикателство да разказваш и обясняваш (непременно с примери) откъде започва промяната, защо е важна емоционалната грамотност, каква е силата на уязвимостта, как да преизчислим емоциите си в наша полза или как да управляваме срама, защо перфекционизмът е нездравословна амбиция, а провалът може да бъде стъпка към успеха.

Катя Василева: „Осъзнаваме нашата отговорност, говорейки на слушателите от ефира на общественото радио. Високата степен на доверие към него ни задължава. Стараем се да бъдем оригинални, за да привлечем хората, но не им казваме какво да правят, а как да го правят, ако пожелаят.“

Кристина Крънчева: “Ние, хората, имаме доста поведенчески дефекти, за които не си даваме сметка, че притежаваме. Знаем ли как да се преборим с емоционалната си избухливост, например? Изобщо разпознаваме ли я? От ефира на Националното радио ние обръщаме внимание на тези неща и помагаме за тяхното преодоляване.“

В „Мрежата“ става дума и за куража, дързостта, увереността, доверието, принадлежността и благодарността – все качества, необходими, за да се върви напред. Двете водещи на „257 podcast“ подчертават, че е „важно да не губим, а да откриваме новото лице на мотивацията, да говорим не за това какво трябва да правим, а какво да спрем да правим…за да успеем".

Внимателният читател на този анонс ще да е забелязал, че не сме обяснили третата цифра от името на подкаста. Правилно.

На трето място – 7 секунди за първо впечатление.

Ако сте го получили, то всичко останало можете да научите в следващия звуков файл.

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – BulFoto


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Защо профилактичните прегледи са важни и за пасивните пушачи?

Предварителни данни от онлайн анкета на Медицински университет – Пловдив и Фондация "Грижа за здравето" показват, че два процента от децата на възраст между 6 и 9 години пушат традиционни цигари, а три процента използват електронни цигари. Резултатите бяха представени на пресконференция на 31 май, Световния ден за борба с тютюнопушенето. Според д-р..

обновено на 05.06.24 в 13:56
Елисавета Ангелова и Николай Ангелов – Гари с водещия на

Творческа хармония: Семейство художници от Бургас и тяхното изкуство на мечтите

В изнесеното студио на предаването "Нашият ден" от Бургас семейство художници, които творят заедно и носят със себе си силата на изкуството и въображението, споделят своите мисли и чувства за творчеството, морето и живота. Елисавета Ангелова и Николай Ангелов – Гари разказват за своето вдъхновение и как създават своя фантастичен и чувствен свят на..

обновено на 05.06.24 в 11:17
Д-р Мими Виткова

Д-р Мими Виткова: За дефицитите и нуждите на българското здравеопазване

Кога ще бъде подписан нов колективен (КТД) в сферата на здравеопазването и какви реформи са необходими, за да заработи българската здравна система в полза на пациентите?  В "Lege Artis" гостува д-р Мими Виткова – бивш министър на здравеопазването (1995-1997), за да изкаже своето експертно мнение, относно дефицитите и проблемите в структурата на..

публикувано на 05.06.24 в 11:10

Ботаническата градина на БАН опазва опрашителите в градска среда

Проф. Светлана Николова , директор на Ботаническата градина на БАН в София, представя в "Нашият ден" новата инициатива за опазване на опрашителите в градска среда. От 6 юни посетителите на Ботаническата градина ще могат да се насладят на красива, медоносна градина с десетки видове растения,  чийто прашец и нектар са храна за пчелите и..

публикувано на 04.06.24 в 13:48