Десислава Минчева е една млада българка с дух. Тя е международен експерт и създател на проекти в туризма, провокиращи промяна в мисленето и успеха на дестинации.
Десислава Минчева е главен герой в “Нашият ден“:
“От малка имах усещането, че трябва да помагам на другите. Да допринасям за обществото, да съм помогнала поне мъничко на някого. Обичам природата и се радвам на малките неща.
Така постепенно туризмът и проектите започнаха да играят значима роля в живота ми.
Завършила съм международни отношения и винаги съм искала да се развивам професионално на международно ниво, но да остана в същото време и в България, за да допринасям с каквото мога за страната си.
Професионалният ми път ме доведе в посока на разработване и управление на международни проекти.
Преди около десетина години, завърших т.нар. Харвардски курсове, които допълнително ме вдъхновиха да изляза от своята зона на комфорт. Да започна своя инициатива, с която да подпомагам местните общности.
Темата в чието разработване участвах беше – създаване на български клъстер за специализиран туризъм.
Така станах част от инициаторите на туристическо сдружение чиято мисия е насочена към специализираните форми на туризъм и към т.нар. “търсещи туристи“. Това е термин, който въведохме още преди 10 години за тези туристи, които търсят автентичното и искат да се докоснат до културата и традициите на дадена дестинация, търсещите преживяване.
Пандемията се отрази сериозно върху туризма. Туристите се насочиха повече към индивидуални преживявания, кум културата и традициите. Българите започнаха да преоткриват страната ни.
„DANUrB – Градски бранд Дунав“
Целта на проекта „DANUrB – Градски бранд Дунав“ е да допринесе за устойчивото използване на природното и културното наследство и ресурси на региона чрез изграждането на пространствено- културна мрежа.
Мрежата свързва общностите по реката в единен туристически бранд, предлагащ тематични маршрути и възможности за развитие, които могат да увеличат броя посетители и времетраенето на техния престой в региона.
В последните години се фокусирахме именно върху т.нар. “свиващи се“ населени места. Една от целите на е да се разработи проект, който свързва населените места и местните общности в една международна мрежа и система.“
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg