“Тук там“ е най-голямата общност от българи, които остават свързани и ангажирани с България и допринасят за нейното развитие, независимо къде се намират.
Фондът за стипендии на Тук-Там “Иди, учи и се върни” подкрепя мотивирани българи да продължат образованието си с магистратура в чуждестранен университет и след това да се реализират в България.
Какви са инвестираните средства в стипендии през 2022 г. и кой може да се възползва от тях?
Темата коментира в “Нашият ден“ Юлия Георгиева, мениджър проекти в сдружението “Тук-там“:
“От стипендиите може да се възползва всеки, който се е насочил към магистратура в чужбина през следващата учебна година, независимо от специалността си.
През 2022 г. имаме повече възможности от всякога да подкрепим мотивирани млади хора, които биха искали след това да прилагат това, което са научили тук.
Нашият фонд за стипендии традиционно няма ограничения за специалност, държава и университет, но имаме допълнителни стипендии, предоставени от нашите партньори, за сферите на устойчиво развитие, инженерство, компютърни науки, технологии и за тези, които са се насочили към Великобритания. За хората, които са избрали специалност в тези направления, шансовете са повече.
Тази възможност е и за студенти, и за завършили. Не е от значение дали студентите приключват сега бакалавъра си, или са завършили преди години. Всеки, който вече е започнал процедурата по кандидатстване, или комуникацията с университет, е добре дошъл да се включи в конкурса - "Иди, учи и се върни". Нямаме възрастови ограничения.“
Отпада още едно ограничение
“Доскоро имахме ограничението кога да си завършил последната си специалност, но ще махнем и него. Наблюдаваме, че отнема малко повече време на хората да решат какво точно е правилното направление, за да продължат образованието си.“
Седмо издание на Фонда
“Това е седмо издание на Фонда, имаме 31 стипендианти, девет, от които все още учат, останалите са се завърнали и са продължили кариерата си в направленията, в които са избрали. Насърчаваме възможно най-скоро хората, които са се ориентирали към магистратура в чужбина, да посетят страницата в платформата на “Тук-Там“.“
Чуйте разговора в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg