Генчо Керезов е зам.-кмет на Столична община по направление „Дигитализация, иновации и икономическо развитие“.
Той е млад, амбициозен, знаещ и успяващ не само в областта на технологиите и бизнеса, но и в спорта. Републикански шампион е по Карате Киокушин, притежава черен колан и е самоук китарист. Живял е и учил в Германия, Италия и Великобритания. Има богат опит в Европа и завръщане в България.
Генчо Керезов е главен герой в “Нашият ден“:
“Светът има нужда от теб, ако не искаш да поемеш отговорност за себе си, поеми я за някой друг. Това, което много ми липсва в нашето общество като цяло, е отговорността. На нас все някой друг ни е виновен. Имаме остра нужда от активно лидерство, което казва това, което Кенеди успя да каже на американците: “Не питай какво е направила Америка за теб, а ти какво си направил за Америка“.
Какво го разочарова?
“Ако трябва да бъда честен, се разочаровам често, защото изисквам много и от себе си, и от другите, но съм се научил бързо да се връщам обратно. Старая се да подхождам с емпатия. За съжаление съм безскрупулно честен и това ми създава доста проблеми.“
Семейството
“Със сигурност родителите ми имат огромен принос за моето развитие. Майка ми е моят герой, благодаря за всичко, което е направила. Възпитала ни е на стандарти. И аз, и сестра ми винаги сме имали изисквания към представянето си – било то в училище, било в спорта, или пък публично.
Баща ми е човекът, който ме вкара в залата на много ранна възраст и то за спорт, който много възпитава. Карате Киокушин е бойно изкуство с философия, с идея, с дисциплина, с уважаване на старшинството и йерархията. Една от най-големите заслуги на спорта е, че възпита у мен дух на победител.“
Трудните моменти
“Благодарен съм за трудните моменти. Първо, защото те са се случили сравнително рано в моя живот, и то при обстоятелства, които не са зависели от мен. Когато е така, единственото, върху което трябва да работиш, е личната психологията как да приемеш тези моменти.“
Физика или дух
“Не мисля, че двете могат да бъдат разделени. Няма човек, който може да тренира тялото без ума и обратно. Не можеш да правиш бизнес и кариера без някакъв тип духовна практика и грижа за тялото. Това са неминуемо свързани стълбове – когато единият изостава, другите започват да страдат.“
София
“Винаги съм искал да сме най-добрите в това, което правим. Искал съм компаниите, в които съм, да са най-добрите. Искам София сега да е град номер едно по редица показатели, това ме мотивира.
София е много харесвана и припозната в цяла Европа. Тук има една приказка “София не е България“ – за добро или лошо наистина е така.
Мисля, че ние вече сме в елита на Европа и просто заради размера ни като 14-ия най-голям град, и заради икономическата структура на града ни, и заради достъпността и желанието на хората да работят в град, който е близо до планината, морето също е сравнително близо, данъците са ниски – този процес ще продължава. Имаме си и големите предизвикателства, свързани с въздуха и трафика.“
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В деня на честването на 90-годишнината на БНР, гост в студиото е Дейвид Джордан - директор "Редакционна политика и стандарти" в BBC и генерален секретар на PBI – Международната организация на обществените радио и телевизионни оператори. Каква е връзката между 90-годишнината на БНР и годишната конференция на Международната асоциация на обществените..
В деня, когато отбелязваме 90 години от създаването на БНР насочваме вниманието ви за възможностите на медиите да спомагат или да пречат на религиозните послания на различните религиозни общности в България. Правим го заедно с д-р Слава Янакиева преподавател в Нов български университет, тя е доктор в научна област "Социология, антропология и..
Българското национално радио отбелязва своята 90-годишнина. По този повод е празничното издание в ефира на програма "Христо Ботев". Включиха се колеги от програма "Христо Ботев", програма "Хоризонт", дирекция "Дигитални програми" и РРС. Водещи са Мария Мира Христова и Стойчо Стоев. Ето какво сподели Димитрина Кюркчиева, водещ в предаването..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Коя реалност "Помним какво направи Зукърбърг , премахвайки фактчекърите от "Мета" в САЩ,..
В редакция "Хумор и сатира" обичаме да сме радостни и затова дебнем къде има повод за това. Като му се порадваме, порадваме и го споделяме, което и ще направим в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Асен Кисимов, Йосиф..
Село Бърдарски геран, разположено в сърцето на България, е известно като културен център на банатските българи. Със своята уникална история, архитектура..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
Младежкият театър "Николай Бинев" отбелязва 80 години от своето създаване с премиера на куклената постановка "Вълшебната флейта" по операта на В. А...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg