За своето участие в благотворителни инициативи в Уганда и Гана, а и у нас Юлия Аткова е наградена с приза "Скритото добро" от Софийската община. Дамата има повече от 4 десетилетия опит в българското образование. През последната година оглавява училище за сценични изкуства и мениджмънт, в което децата след седми клас усвояват актьорско майсторство, джаз и поп пеене. Юлия Аткова определя себе си като голям мечтател и още по-голям скитник по света.
Тя е майка на две деца и горда баба на шест внучета. Освен това е и любопитен пътешественик, който разказва за благотворителните си мисии в Уганда и Гана. Тя спомена, че отличниците в Уганда получават възможност да учат в чужбина. Запитах я имала ли е късмета да види в България години по-късно дете, което е срещнала в Уганда. Оказа се, че не. Но пък се е запознала с човек, който знае, че столицата ни е София, защото е завършил медицина там.
Освен почитател на пътешествията Юлия Аткова е любител и на екстремните спортове. Тя очертава образователен маршрут из африканските държави Уганда и Гана, откъдето е донесла необичайни музикални инструменти.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Инициатива за наземното лазерно сканиране е на кмета на Велико Търново Даниел Панов. Той се обръща с молба УАСГ да направи експертиза заради рушащото се крило на входа на Преображенския манастир, който е паметник на културата. Всяка една интервенция на такива обекти е необходимо да мине през обследване и по-строг контрол, разказва в..
Неотдавна по инициатива на посолството на Израел в България се проведе събитие, което постави акцента върху иновациите и технологиите в управлението на водните ресурси. Темата за управлението на водните ресурси е болезнено актуална за България. В момента има региони от страната, които са в режим на водата. На свой ред Израел е световен лидер..
Историята на българската астрономия, част от световното астрономично познание, е обект на настоящето предаване. Говорим за първия телескоп, използван от българин – Петър Берон с прословутата му "зрителна тръба" станала символ на стремежа на сънародниците ни към изучаване на космоса, и оказала се и върху днешната банкнота от 10 лева. Припомняме си как..
"Чрез различните теми и интересни събеседници идеята ми бе предаването "Следобед за любопитните" да предизвика слушателския интерес към науката, споделя в предаването журналистът и директор на програма "Христо Ботев" Кин Стоянов. "Следобедът е едно особено състояние на денонощието, където човек дори да е малко по-поспалив и по-късно да се..
При този поздрав дали визираме телесното или духовното здраве? – попитахме психиатъра д-р Фани Цуракова. Без колебание тя отговори, че това са два компонента на един и същ феномен – човешкото здраве. В първото издание "За здравето" през настоящата година заедно направихме кратък анализ на стойностните и разочароващи факти в здравеопазването. И не..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg