Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво да очакваме в годината на Водния заек?

Снимка: Pixabay

2023 е годината на Водния Заек. Тя започва на 22 януари 2023 г. и продължава до 9 февруари 2024 г.

“Самата водна стихия е женско начало. Имаме загадъчност и неяснота по отношение на събитията, които предстоят. Това, което е неясно до момента, ще придобие яснота едва през пролетта“, казва в ефира на “Нашият ден“ Мариана Мръвкова, Фън Шуй консултант.

“В очакване сме на това дипломатите да започнат да разговарят разумно на тема прекратяване на войната. Заекът е миролюбиво животно и при добри стечения на обстоятелствата може да ни донесе хармонична и добра година.“

Защо годината е на Черния воден заек?

“Защото черното е цветът на водата, тъй като в китайската астрология 12-те животни преминават в една цикличност от петте елемента. Всяко едно от животните преминава през 60-годишен цикъл в дадена стихия. В момента е ред на водните стихии – все още сме под влияние на Водния тигър и Водния заек.

Това са две водни години, в които се случват такива катаклизми, че няма как да има устойчивост. Устойчивостта предстои едва в 2024-25 година, в която влизаме в Дървената година, а дървото е символ на растеж, затова поставяме и ново начало“, казва още тя.


Да разчистим дома!

“Трябва да разчистим дома си от всичко, което не сме използвали в рамките на една година. Да изхвърлим старите неща и да освободим повече пространство за новите, като се обградим само с необходимото“, съветва тя.

Кои кристали да носим?

“От кристалите препоръчваме на първо място галенит, защото това е камък, който дава заземяване на всеки, който не се чувства сигурен и стабилен. Зайчето по природа е страхливо, а то няма как да не отдаде това влияние на хората, затова всеки, който не се чувства достатъчно сигурен в себе си, е добре да носи галенит.

В чисто личностен план препоръчваме на хората, които са загубили връзка със себе си, да намерят това време и за малко да останат в тишина, защото само тогава чуваме правилните неща в ума си“, съветва още тя в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимки: Pixabay
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Световният ден на радиото ще бъде посветен на климатичните промени

По инициатива на ЮНЕСКО от 2012 година насам на 13 февруари се отбелязва Световният ден на радиото . Датата е рождена както за радиото, така и за ООН. В днешната турбулентна епоха на постистината радиото остава медията, на която се доверяват най-много хора.   Тази година организаторите от ЮНЕСКО призовават деня да бъде посветен на "Радиото и..

публикувано на 11.02.25 в 13:58

Традиционната кухня – част от безсмъртната фолклорна система

Екипът на Регионален исторически музей – Русе тръгва по следите на традиционната местна кухня с теренни проучвания в няколко села от областта. В "Нашият ден" разговаряме с Десислава Тихолова от отдел "Етнография" на РИМ – Русе. Проектът, който се предвижда да завърши с изложба, търси паметта за традиционните храни, кулинарни практики и..

публикувано на 11.02.25 в 10:05

Мрежата за женско предприемачество връчва своите годишни награди

Утре (12 февруари) Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" ще връчи своите годишни награди . Почетният председател на най-голямата женска мрежа за бизнес в България Биляна Тончева е гостува в "Нашият ден", за да говори за мястото на жените в бизнеса и предстоящото награждаване. "Не сме феминистки, вървим с..

публикувано на 11.02.25 в 09:25

Конкурсът "Боклучко и магията на рециклирането" – екоавантюра за децата в Стара Загора

В какво могат да се превърнат ненужните отпадъци според децата – разговор в "Нашият ден" с директора на Девето ОУ "Веселин Ханчев" – Стара Загора Мария Горчева . Училището организира конкурса "Боклучко и магията на рециклирането" за деца от детските градини в града . По думите на Горчева целта е малките ученици да бъдат подготвени на тема..

публикувано на 11.02.25 в 09:05

Интелектът – бихме ли го преотстъпили на машината?

Съществува ли изкуствен интелект, или тази фраза е лъжа, повторена хиляди пъти? Откъде идва интелектът и как се развива? Защо хората имат по-ниско IQ вследствие на съвременните технологии?  По темата около понятието "интелект" в това издание на "Гласът на времето" дискутират главният редактор на сатиричния сайт "Не!Новините" Самуил..

публикувано на 10.02.25 в 18:05