Как да създаваме увлекателни научнофантастични и фентъзи светове, пита актьорът Димитър Узунов с предстоящата лекция, която ще представи в Клуба за естетическо възпитание на артиста този четвъртък в 18.30. Седем от десетте най-касови филми на всички времена принадлежат към жанровете научна фантастика и фентъзи. Изключителната им популярност се дължи на една проста причина: те са забавни и предлагат магическо преживяване, разказва актьорът Димитър Узунов:
"Научната фантастика развива нашето въображение. В тази лекция ще представим резултат от работата ни в Академията – Summer Scriptwriting Base, която проведохме миналата година, в рамките на няколко дни. Тя беше фокусирана именно върху научната фантастика. По лекцията работихме в сътрудничество с автора на научна фантастика Даниел Роa. Той всъщност е създателят на играта "Аватар 2", която предстои да излезе през март. Ще разкрием основните компоненти на създаването на проект в научната фантастика. А тя е необходима, защото в нея се предвиждат и предричат дори нововъведенията в нашия живот и така сме по-подготвени за тях."
Димитър Узунов е актьор, режисьор, автор и продуцент. Изучава актьорско майсторство, театрална режисура и мениджмънт в Ню Йорк и приложни театрални науки в Париж. През 2008 основава в Париж театралната трупа Famille Mundi, в която работи с артисти от над 20 националности. Два пъти печели помощта "Млад талант на Париж" на парижкото кметство. Той е съосновател на Арте Урбана Колектив, базирана в София, както и създател и ръководител на Summer Scriptwriting Base – лятна академия, която събира всяко лято в България креативни хора от цял свят. Димитър Узунов е създател на платформата "Театър & Наука” и фестивала "Theatre of Wonder - Sofia" и координатор за България на европейския проект CURIOUS, свързващ артисти с учени. Той в популярен водещ на работилници и лекции на различни места из цял свят. Неговият уъркшоп Creative Storytelling беше посочен сред 10-те най-добри креативни събития в Лондон през септември 2018.
"Слънчогледови деца" е името на дебютния роман на Кристина Терзийска. Колко дълга е фотолентата, която свързва двама души? Колко кадъра са необходими, за да поберат една любов, обречена да пропътува разстоянието между два континента, една дълго пазена тайна, мелодията на една цигулка с мисия и няколко листчета, на които четирима гимназисти някога..
На ул. "Шипка" 6 фотографката Теодора Нишков "Принц Датски" откри своята първа самостоятелна изложба със заглавие "100 запечатани във времето" (Строители на съвременна България). Тя съдържа 108 черно-бели портретни фотографии и може да бъде видяна до 15-и юли. Със своята работа, правнучката на писателя Димитър Подвързачов Теодора Нишков има за цел..
Преди 30 години в началото на септември 1989 година четирима млади и неизвестни още поети, единият от които с китара, правят литературно четене на „Аполония“ , което се помни и до днес. Днес те не са толкова млади и са едни от най-добрите български поети. Ани Илков, Владимир Левчев, Борис Роканов и Ангел Ангелов-Джендема със своята китара (както пише..
В последната събота за 2024 година, на 28 декември, Метрополитън опера отвори архивите си и така в прочутите съботни радиоматинета прозвуча празничен..
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния..
В неделята пред Богоявление литургийното евангелско четиво от св. ев. Марк ни разказва как св. Йоан Кръстител кръщава на брега на река Йордан и призовава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg