Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Интересен проект на младия Невелин Иванов

7
Невелин Иванов
Снимка: Антонио Георгиев-Хаджихристов

В галерия Little Bird Place ("Литъл  бърд  плейс") се представя (макар и за кратко) един интересен проект на младия художник Невелин Иванов, със заглавие "Ако имах прасе, щях да го кръстя Нево". 

Макар и студент втори курс в специалност "Мода" на Художествената академия, той успешно експериментира и е автор на иновативни решения в областта на графиката, живописта и концептуалната мода. 

Художникът представя цикъл рисунки с туш и четка, като един визуален разказ за свои телесни травми преди време, като използва универсалния символ на всеядността – прасето. И любопитното тук е, че, развивайки този разказ, той прави интересни връзки с класически произведения като "Пиета, с творби на Матис, Роден и др. 

Стените на това пространство са покрити с платна с избродирани върху тях рисунки.

Чуйте от куратора Любен Домозетски как самият Невелин Иванов разказва в "Артефир" за своя експеримент, както и по-детайлно представяне на проекта.

Снимки – Антонио Георгиев-Хаджихристов галерия Little Bird Place

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Книга с три нови пиеси от Мая Кисьова – миналото и бъдещето през погледа на артиста

Поетесата, театрал и изследовател на играта Мая Кисьова представя своята нова книга "Три пиеси", която включва заглавията – екзистенциалната драма "Играещи светулки", футуристичната комедия "Климатици и парцалки" и детската куклена пиеса "Рафаела и куклите". Това са три пиеси, създадени през 2024 година, които проследяват една своеобразната..

публикувано на 03.06.25 в 10:35

Дни на талантите започват в Шумен

В Общинския младежки дом в Шумен – започват Дни на талантите. Творческите формации и състави към ОМД в Шумен ще представят своите годишни концерти. В програмата ще вземат участие от най-малките до най-големите и опитни танцьори на клуба.  Дните на талантите ще завършат на 11 юни със сборен концерт на танцовите формации, вокалното студио "Соло" и..

публикувано на 03.06.25 в 09:47

Творческият път на Ели Неделчева в изложбата "Повелителка на глината"

В Музея на народните художествени занаяти и приложните изкуства в Троян  – днес в 17:30 ч. се открива изложбата "Повелителка на глината", посветена на творчеството на художника и керамик Ели Неделчева. Експозицията е подготвена от екипа на Регионален исторически музей (РИМ) – Разград и включва керамика от различните творчески периоди на Ели..

публикувано на 03.06.25 в 09:41

Международна среща за програмите за творчески гостувания в България

София е домакин на годишна среща на европейските центрове TEH (Trans Europe Halles) . Тя събира представители на културни организации, активисти, артисти и куратори в обмен на опит и идеи за бъдещето на независимата сцена в Европа. Фокусът ще бъде създаването на финансов механизъм за подкрепа на програмите за творческите гостувания в България. По..

публикувано на 03.06.25 в 08:45

Празник на европейската култура на Международния филмов фестивал "Златната липа"

12-ото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино "Златната липа" в Стара Загора се превръща в празник на европейската култура. Той утвърждава града като средище на качественото и стойностно кино. Програмата предлага разнообразие от теми и жанрове. Включени са 54 филма от 19 европейски държави. Едновременно с това ще се проведат..

публикувано на 02.06.25 в 17:50