“Природата има совите закони. Наш е изборът дали да им се противопоставим и застанем от губещата страна, или да ги следваме и черпим от изобилието ѝ“, пише на страницата на платформата “Храна от село“.
На какви въпроси отговаря Ивайло Иванов, който чрез платформата се опитва да ни накара да поискаме друг живот?
“Намирам се в село Неофит Рилски, община Ветрино. Това е едно райско място, в което съм много щастлив, че мога да се развивам и да живея“, казва Иванов в ефира на “Нашият ден“.
Как стига до идеята?
“Преди време се запознах с определени хора, които имаха огромни виждания за това как можем да подобрим страната, да направим едно място, което да отговаря на човешкото и на истинското. Това беше свързано с много работа и отдаденост. И така получих едно вдъхновение да направя и аз това, което е предназначението ми на тази земя“, разказва още той в интервю за БНР и допълва:
“За да се развие едно място прекрасно и да могат хората, които са в него да живеят един качествен живот, то има нужда от много различни по вид дейности. Това беше нещото, което ме тласна да дойда тук и да започна да развивам това, за което смятам, че съм роден“.
Защо избира Неофит Рилски?
“В което и село да отидем, хората са по-различни. Когато отиде на село, човек е различен, той може да се поздрави с всички, който живеят там и да се заговори с тях. В Неофит Рилски е по-различно, защото селото се разраства“, разказва той.
Според него, ако човек иска да направи стопанство, не е задължително да има предварителна подготовка, а трябва да иска да се образова:
“Когато създадох първото стопанство, бях само с теоретичните умения, които имах. Те бяха придобити от много четене и много курсове. В момента имам натрупан солиден материал от книги, курсове, само те са на стойност десетки хиляди лева. Виждам смисъл в това да се учим от много различни култури на земеделието. Винаги има какво да научим“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Защо в света на социалните мрежи "автентичните човешки гласове са все по-важни", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Мими Шишкова , носителка на наградата на БХК "Човек на годината" в новата им за 2024 категория "Дигитален будител". На 24 септември 2024 г-н Бойко Борисов казва: "Промяната" ни отдалечи с хиляди километри от Шенген и от..
Преход между различни форми на управление, икономически системи, концепции за света, източници на енергия. Какво губим и какво печелим в процеса на преминаването? Всеки преход ли е труден и може ли да бъде справедлив? Разговор в "Гласът на времето" с Венцеслава Кожухарова от екип "Климат и енергия" към Екологично сдружение "За Земята",..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска, председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Георги Станоев, Горна Оряховица: Може ли обещание за дарение или прехвърляне на имот, направено пред близки, да има сила след смъртта на родителя..
На кого и как се издава разрешение за достъп до класифицирана информация – отказ и отнемане на отдаденото разрешение. Гост в юридическото предаване на БНР "Законът и Темида" е доц. д-р Цвета Маркова , първия председател на държавната комисия по сигурността на информацията. Тя е създала от самото начало цялата институция и устройствен правилник за..
На 14 декември "Колегиум музикум Берлин" под диригентството на дългогодишния си ръководител Донка Митева ще се представи за първи път в почти пълен състав..
На 13 декември в Сатиричен театър "Алеко Константинов" е премиерата на моноспектакъла "Бушон за смяна" от Михаил Тазев. Режисьор Елица Йовчева споделя, че..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg