“Синдео“ е приложна академия, която има за цел да направи своите учители едни от най-добрите в България, предлагайки редица курсове и цялостни образователни програми.
Техните усилия обединяват всички необходими умения за качествено и ефективно преподаване. На страницата си организаторите на инициативата обясняват, че се стремят да създадат желание за развитие и отговорност във всички хора, въвлечени в образованието, и го правят чрез практически събития за споделяне на добри примери и успешни практики.
Теодора Димитрова е един от основателите на академията. Тя е доктор по социално-икономическа география и учител по география и биология, магистър по "Културна и политическа география" и "Образователен мениджмънт", автор на учебни пособия и научни статии. Участва в някои от значимите за обществото проекти.
Теди споделя, че мисията, която я свърза с Ангел, другият основател на академията, е общото им желание да достигнат до всички ученици в България. Заедно решават, че това може да стане чрез връзка с техните учители.
Тя счита, че е необходимо да се промени ролята на учителя в българското училище, като от учителите трябва да се изисква да придобият множество нови педагогически и личностни качества.
“Смятаме, че всичко, което е научено от българския учител, трябва непременно да бъде приложено в час, а не да остане просто научено“, казва тя в “Нашият ден“.
Ангел Георгиев, другият основател на академията, има над 15 години опит като технически обучител и продуктов презентатор. Той провежда обучения в Европа, САЩ и Близкия изток. Ангел също е убеден в това:
“Вярваме, че всеки едни учител има желание и възможност да направи това. Не сме тук не за да им кажем, че не се справят добре, а по-скоро да им покажем нашата гледна точка“, казва Георгиев в интервю за БНР.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява". С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..
Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg