Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Международният ден на ООН обединява младите в каузи

| обновено на 24.10.23 в 12:35
Снимка: Pixabay

По повод Деня на ООН и интереса на младежите към каузата на тази организация, разговаряме с Кирил Нинов, председател на Младежката секция към дружеството за ООН в България. Той сподели своите мисли и вдъхновение в ефира на "Нашият ден", разкривайки връзката между младежката кауза на ООН и българските младежи.

Как се свързахте с младежката кауза на ООН в България?

"Отговорът е доста тривиален“, казва Кирил Нинов. "Това стана по начина, по който младите хора се намират едни други – през социалните мрежи. Приеха ме като доброволец", споделя той.

"Съсредоточаваме се върху целите за устойчиво развитие", казва още и пояснява, че това са 17 цели, приети през 2015 г., а техният хоризонт за изпълнение е 2030 г. Именно тези цели са в сърцето на усилията на ООН да промени света към по-добро и по-устойчиво място.

"Това е и нещото, което се опитваме да продадем на младите хора", добавя Нинов.

В заключение Кирил Нинов споделя, че думата, която го вдъхновява, е "устойчивост". Устойчивото развитие означава, че действията ни трябва да се отразят положително и дългосрочно върху нашия свят. Това е призив за отговорност и съучастие, който Младежката секция към дружеството за ООН в България предлага на всички млади хора.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Спомени от времената на "перестройката", или урокът на моя учител

Пропагандата е мощно оръжие, което оставя трайни следи върху нашия ум. Въпреки това, надеждата за промяна и преосмисляне никога не е изгубена, дори когато изглежда така. Историята на Цветомира Антонова, учител по история и цивилизации, разкрива как още от ученическите си години тя е преживяла моменти, които формират професионалното ѝ развитие и я..

обновено на 13.11.24 в 09:57

Ако имах едно училище

Професор Десислава Бошнакова, преподавател в Нов български университет, журналистът Георги Караманев, създател на сайта "Дигитални истории" и финансистът и автор на детската поредица "Финансова грамотност за деца с Пеги и Мози" са част от участниците в дискусията, организирана от "TEDxSofia" на тема "Ако имах едно училище" "Всеки от нас е..

публикувано на 12.11.24 в 15:44

Основателят на "Сайт Граунд Уеб Хостинг Къмпани" е първият носител на годишната награда на BESCO

На 11 ноември тази година се проведе значимо събитие за българската предприемаческа екосистема – първото издание на “Hall of Fame – Зала на славата на българските предприемачи”, организирано от BESCO. Събитието имаше за цел да отличи изключителен представител на предприемаческата общност, който с успехите си и приноса си е допринесъл за развитието на..

обновено на 12.11.24 в 13:10
Георги Господинов

Георги Господинов с ново голямо отличие в деня на връчването на наградата "Букър"

Днес в Лондон ще бъде връчена престижната литературна награда "Букър" за настоящата година. Споменът за миналогодишното събитие все още топли сърцата на българите, защото именно тогава Георги Господинов спечели наградата с романа си "Времеубежище". Това бе момент на истинска национална гордост и радост. Днес писателят ще получи и друго значимо..

обновено на 12.11.24 в 12:17

Изложба откроява обществените противоречия около ТЕЦ "Марица - изток 2"

Все по-актуална става темата за бъдещето на държавния ТЕЦ "Марица-Изток 2" и бъдещето на прилежащите към комплекса въглищни мини. Какво представлява европейската зелена сделка за миньорските общности и каква е съдбата на въглищната електроенергия у нас – тази дискусия повдига изложбата на бразилския фотожурналист Тука Виейра, която е част от..

публикувано на 12.11.24 в 11:33