В интервюто за "Нашият ден" психиатърът Владимир Сотиров споделя множество вълнуващи и интересни мисли относно родителството и влиянието на неговата професионална експертиза в психиатрията върху бащината роля.
Сотиров открива, че работата му като психиатър го прави по-осъзнат за грешките, които може да допусне като родител. Това осъзнаване е важно предпоставка за това да бъде по-информиран и отговорен родител.
Той споделя, че вместо да се определя сам какъв родител е, предпочита да попита за това своите деца. Те го определят като "свободен родител", който им предоставя свобода. Този либерален и отворен подход към родителството може да се приеме положително като начин за развиване на силни и самостоятелни личности у децата.
В предаването Сотиров споделя и интересен анализ на обкръжаващите го хора. Той разделя хората в три групи – в зависимост от това дали са запазили, или вече са загубили връзката с детето в себе си. Тази класификация може да бъде полезен начин за размисъл за взаимодействието и връзката между родителите и техните деца. Това подчертава важността на подкрепа и комуникация в семействата.
В заключение психиатърът Владимир Сотиров предоставя ценни виждания относно родителството и това как професионалната експертиза в психиатрията може да повлияе върху начина, по който той изпълнява своята бащинска роля. Неговата отвореност към различни подходи и изследването на връзката между хората в семействата са ценни приноси към разбирането на сложната реалност на родителството.
Чуйте разговора в звуковия файл.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg