Спектакълът "Пияните" от Иван Вирипаев е най-новото заглавие в репертоара на Драматично-куклен театър "Константин Величков" - Пазарджик.
Режисьор е Десислава Шпатова, сценографията и костюмите са дело на Юлияна Войкова, а композитор – Асен Аврамов. Сценичното решение е ресторант, в който се свири на живо.
Сюжетът на философската комедия ни потапя в една доста любопитна игрова ситуация на 14 пияни персонажи – наши съвременници, които от началото до края на спектакъла са пияни.
Отключващ момент, който в "нормално състояние" не би довел до това изостряне на взаимоотношения. Средство, което дава пълна свобода и възможност на героите да говорят и действат без задръжки.
Ролите са поверени на Тодор Танчев, Тодор Кайков, Гроздан Даскалов, Ахмед Юмер, Алекс Иванов, Кристиян Стоичков, Петко Венелинов, Венцислав Стоянов, Людмила Даскалова, Ива Огнянова Детелина Стойчева, Елена Замяркова, Стиляна Маркова и Ралица Стоянова. Те влизат в образите на банкери, директор на голям кинофестивал, шеф на строителна компания, собственик на ресторант, мениджър на пиар агенция и техните семейни половинки и роднини.
Разтърсващи и освобождаващи изповеди, дълбочинни откровения и трагикомични обрати съпътстват нощта на пияните.
Следващата дата, на която можете да гледате спектакъла "Пияните" е 1 и 16 април.
Надя Атанасова разговаря с актрисата Людмила Даскалова – чуйте интервюто в прикачения файл.
За шеста поредна година "Топло фест" се завръща с ново издание и богата програма. Предстоят три дни, изпълнени с музика, цирково шоу, образователни модули, детска театрална програма, планетариум и работилници за всички възрастови групи. Мотото на фестивала е "По вода". Основната тема през 2025 г. е посветена на водата – като природен елемент и..
Четиринадесетото издание на инициативата ще представи пред публика три драматургични текста, подбрани в рамките на международната мрежа Eurodram, които се занимават с едни от най-значимите теми на нашето време: идентичност, загуба, принадлежност, семейни и социални трансформации. Целта на събитието е да вдъхне живот на текстове, които досега..
Постановката "Четирите споразумения", по романа на Дон Мигел Руис, напуска пределите на камерната сцена, за да се качи на тази в Сатиричен театър "Алеко Константинов". Тя е адаптирана и за незряща публика чрез аудиоописание на невербалните елементи в представлението. Това е исторически пробив в културата на българското театрално изкуство. Тази вечер..
Рей Бредбъри ни е завещал безсмъртни творби като романа "451 градуса по Фаренхайт". Писателят е роден в щата Илинойс. Не получава висше образование, но след 1943 година започва да се занимава с професионална писателска работа. Първият му сборник излиза четири години по-късно, но истинска популярност авторът постига при излизането на..
Нашият гост е директор на театър и не на който и да е, а на Столичния куклен театър! Вие сега си казвате – уж тийнейджъри, а пък куклен театър! Но ние знаем колко шарена е програмата на куклените театри и как в нея има не само разнообразие от заглавия и жанрове, но спектакли за големи. Кукленият театър отдавна надскача класическата представа за..
"Ало, Космос! Говори България!" ще събере отново стотици млади хора от цялата страна на 24 юни в "София Тех Парк". Петото издание на фестивала ще..
Неотдавна попаднах на изложбата "Цветовете на Индия". Омаяна от изящните миниатюри от Раджастан, рисувани върху коприна, от пъстрите шалове и ръчно..
Родната музикална публика ще може да се наслади на концерт на един от водещите симфонични оркестри в Китай – Симфоничния оркестър на град Чанша, под..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg