Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Проектът LET’s GO с 14-о издание

| обновено на 04.04.24 в 12:29

Проектът LET’s GO е инициатива, насочена към граждански организации, които притежават конкретни идеи за бизнес с кауза. Надя Шабани, директор на Български център за нестопанско право и организатор на проекта, разкри детайли за участниците в тазгодишното издание и за същността на бизнеса с кауза в ефира на "Нашият ден".

Програмата, провеждана вече над 13 години, се фокусира върху гражданските организации, с цел да ги помогне да развият бизнес дейност, свързана с тяхната мисия. Шабани обясни, че това е форма на социално предприемачество, като пример даде възможността за хора в уязвимо положение да получават повече права и възможности. Тя сподели, че част от нейната стопанска дейност е да създаде условия за производство на определени продукти, които после да бъдат реализирани на пазара, като приходите подпомагат интеграцията на тези лица и развитието на техните мисии.

Шабани отбеляза, че тази година е 14-ото издание на проекта, като забелязва все по-интересни идеи и мечти на гражданските организации за развитие на техните мисии и идеи. Одобрени са 12 от 48 кандидатстващи организации, на които трябва да се помогне чрез обучения с участието на специалисти от бизнес сферата, за да се структурират идеите им по начин, който да направи бизнеса им жизнеспособен.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Сезон 2024 – под въпрос заради липса на кадри. Какво пречи да се внесе работна сила?

Липсата на кадри се превръща в още по-голям проблем на българската икономика по време на началото на новия туристически сезон. Законодателните промени се очертават като нещо неизбежно, за да се улесни вносът на работна сила от трети страни. Това подчертава Елена Възлева, директор на "Трудова заетост" към Обединени бизнес клубове  в рубриката..

публикувано на 02.05.24 в 11:20

Каква е философията на футболния фен?

Каква е философията на футболния фен – емоциите ли са най-важното, за да бъдеш истински фен, или връзката с един отбор е нещо повече? Разговаряме с двама души, които истински съпреживяват победите и загубите на любимите си отбори – Емилия Николова , маркетинг специалист, и Христо Раянов , журналист. Николова се превръща във фен на "Арсенал"..

публикувано на 02.05.24 в 10:33
Проф. Донка Байкова

Храносмилателната система е много важна при заетия човек в трудоспособна възраст

По повод Световния ден за безопасност и работа, отбелязан миналата седмица (28 април), в "Нашият ден" проф. Донка Байкова споделя своите съвети за хранене в забързаното работно ежедневие. Климатичните промени тази година са акцент в обществения разговор за трудовата безопасност. В тази връзка проф. Байкова казва: "През последните години има..

публикувано на 01.05.24 в 13:45
Ангел Иванов

Ангел Иванов: Саможертва е да преодолеем желанието да ни е комфортно, леко и приятно

В седмицата на Христовите страдания в "Нашият ден" писателят и журналист Ангел Иванов разсъждава за саможертвеното поведение на човека .  Иванов вярва, че любовта и доброто са иманентни качества на човека , вменени от божествения първообраз. Чрез тяхната проява е възможно душата да достигне своята крайна дестинация, която всъщност е едно..

публикувано на 01.05.24 в 12:17

Безопасността при работа е и лична отговорност

На 28 април беше отбелязан Световният ден за безопасност и здраве при работа, посветен на значимостта на създаването на безопасна и здравословна работна среда за всички. В тазгодишната светлина фокусът е върху въздействието на изменението на климата върху безопасността и здравето при работа (БЗР). Защо работим, или работата като житейски и..

обновено на 01.05.24 в 12:03