В ефира на предаването "Нашият ден", Борислава Хубенова, журналист от културното издание "Нула 32", сподели своите възгледи за важността на словото и неговото влияние върху културата на пловдивчани. Тя подчерта, че словото е най-висшият начин за комуникация, изразяване и свързване между хората. Ето какво казва Борислава Хубенова:
"Словото е най-висшият начин да комуникираме, да се изразяваме, да общуваме и да се свързваме едни с други. Комуникацията е най-важното умение, което притежаваме."
Според Хубенова, отношението към словото трябва да бъде с дълбоко уважение, тъй като то може да бъде както мощно оръжие, така и средство за злоупотреби, крайности и манипулации. Тя подчерта колко е важно да се изразяваме правилно и колко значима е темата за грамотността за всички нас като общество.
"Трябва да имаме дълбоко уважение и винаги да преценяваме как се отнасяме към словото, защото то е оръжие, но можем и да изпаднем в злоупотреби, крайности и манипулации. Много е важно да се изразяваме правилно. Темата за грамотността е мисия на всички нас като общество."
Борислава Хубенова също така подчерта необходимостта да се преодолеят езиковите граници и бариери, които сами си поставяме. Според нея, за да преодолеем тези препятствия, трябва да бъдем грамотни.
"Ние сме в общество без граници, но има езикови граници и бариери, които си поставяме сами и за да ги преборим, трябва да бъдем грамотни."
В личен план, Хубенова сподели как се опитва да научи детето си да контролира себе си и своите емоции чрез изразяването си. Тя вярва, че способността за правилно изразяване е ключова за личностното развитие и хармоничното общуване.
"Опитвам се да науча детето си да контролира себе си и емоциите си чрез изразяването си."
Чуйте разговора в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" не сме такива хора, но знаем истински случаи на хора, които работят с удоволствие и без заплата. Освен за тях, в неделя веднага след новините в 18 часа можете да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", които в чест на Деня на българските зоопаркове разказват за животни. -..
Евроскептичните гласове казват, че гражданите ще обеднеят, ако бъде прието еврото у нас. Допълват, че България не е готова, че Европейският съюз е потъващ кораб, че страната ни не изпълнява критериите наистина и лъже Европейската комисия за бюджета, който е представила. Как можем да обясним на гражданите доколко изброените тези имат основания,..
Какво да направят наследниците при наследяване на имущество, в което има значителни задължения? Какво означава да приемеш наследството от своя наследодател? Как може да стане това? Какво означава да приемеш наследството под опис? Какво може да направи един наследник, наследил освен права, включени в наследството, също така и парични задължения..
Как да защитим правата си, когато частен съдебен изпълнител (ЧСИ) запорира сметките и имуществото ни? Може ли ЧСИ заедно с полиция да влезе в жилището в наше отсъствие и да опише и изземе вещи? Коментар на адв. Петър Николов , консултант на предаването "Законът и Темида": "Много е важно гражданите да са абсолютно сигурни, че частен съдебен изпълнител..
Европейската комисия даде България на Съда на ЕС по два случая. Първият иск е за неправилно транспониране на правилата за правото на адвокат, а вторият – на правилата на ЕС за таксите за изминато разстояние и винетките. България не е транспонирала правилно в националното си законодателство Директивата за правото на достъп до адвокат и осъществяване на..
Евроскептичните гласове казват, че гражданите ще обеднеят, ако бъде прието еврото у нас. Допълват, че България не е готова, че Европейският съюз е..
Изкуственият интелект не може да замени естествения, защото не може да разбере живота, съзнанието и да генерира смисъл, е тезата на Сергей Герджиков,..
Проф. Момчил Методиев, преподавател в НБУ, ръководител на Института за изследване на близкото минало и главен редактор на сп. "Християнство и култура",..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg