Гост в рубриката "Темите на деня" е Петър Петров, експертът, който ни предупреждава, че животът ни няма как да е същият след изкуствения интелект.
Предстоящата му книга, посветена на тази тема, обещава да разкрие нови аспекти и предизвикателства, пред които ще се изправим с развитието на технологията.
В предаването той сподели, че подготовката за книгата е била интересен процес, който включва известна помощ от изкуствения интелект. "Тя се случи донякъде с изкуствен интелект в размислите, разсъжденията, анализа, но всичко, написано в книгата, е написано от мен, без ChatGPT", сподели Петров. Той подчертава, че макар и технологиите да играят важна роля в живота ни, все още е необходимо човешкото участие за създаването на съдържание и творчество.
Експертът подчертава, че технологиите се развиват изключително бързо и почти непредвидимо. Според него, ако се опитаме да си представим бъдещето и увеличаването на някаква технология в него, най-вероятно ще сгрешим, защото технологичните скокове са непредвидими. Тези скокове могат да променят из основи начина, по който живеем и работим.
В разговора в "Нашият ден" се засягат и въпроси като: може ли изкуственият интелект да замести общуването и потребността от други хора? Този въпрос е от изключително значение, тъй като все повече хора започват да разчитат на технологии за ежедневното си общуване и връзки.
Книгата на Петър Петров обещава да предложи дълбок анализ и прозрения за бъдещето с изкуствен интелект, както и да постави под въпрос много от предположенията ни за това как ще изглежда светът утре. Това е едно четиво, което не бива да пропускате, ако се интересувате от бъдещето на технологиите и тяхното въздействие върху нашето общество.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Емона Иванова е парасъстезател по бадминтон. Родена с рядко увреждане на гръбначния стълб, тя бива изоставена от родителите си. Израснала е в институции. Обстоятелства, които я превръщат в борбена и смела жена. Открива своето призвание, когато за първи път хваща ракета като ученичка. Оттогава бадминтонът е нейният начин да докаже, че хората с..
За 3 години се отчита 6% ръст на делата, заведени от близки на починали пациенти, показват данни, изнесени на Кръгла маса за застраховане на медицинската професионална отговорност, инициирана от Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ) и адвокатското дружество по медицинско право..
На днешния 3 април се навършват 146 години от обявяването (1879) на София за столица на България от депутатите в Учредителното събрание в Търново. Предложението е направено от един от първите български историографи, съосновател на Българската академия на науките, проф. Марин Дринов. Мотивите му са географското разположение на града и потенциалът за..
Проучване на "Тренд", проведено за Изпълнителна агенция "Медицински надзор", разкрива, че макар 62% от българите да одобряват донорството на органи, едва 40% обаче биха се съгласили да дарят органи след своята смърт. Това изследване беше обсъдено от специалисти, събрани от агенцията, за да анализират предизвикателствата пред трансплантациите в..
Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за..
На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg