Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив

Защо бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР - Пловдив води дълга съдебна битка

ОД на МВР в Пловдив

Защо в продължение на две години бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР (полицията) в Пловдив води битка в съда и иска да докаже, че неговият отдел е бил преструктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната дирекция на МВР Димитър Балев?

Какъв е Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив? Той води 2-годишна съдебна битка в опит да докаже, че неговият отдел е бил престуктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната Дирекция на МВЛ Димитър Балев. В предаването "Законът и Темида" своя случай разказва бившият ръководител на "Човешки ресурси" в Областната дирекция на МВР - Пловдив Траян Тодоров. 

"Този казус продължава вече 2 години! През октомври 2022 г. бившият директор на Областната дирекция на МВР - Пловдив Димитър Балев ме повика в кабинета си и ми заяви, че вече не щял да бъде директор. Аз го погледнах с учудване, а той ми разпореди да напиша заявление да дойде да работи в сектора, който аз управлявам. Отидох, написах заявление. Тогава той ми сподели, че в утрешния ден ще пътува за София, заедно със зам.-директора – Васил Костадинов. На другия ден те отидоха до София, върнаха се около 15 ч., аз отидох да подпиша текущата работа, която секторът е изработил през деня. Но същият (Димитър Балев – бел. ред.) беше видимо притеснен, леко смутен. Питах го – нищо не ми отговори. Към 17 ч. на следващия ден панически ме търси по мобилния телефон и ме повика бързо да се кача в кабинета му. Качих се. В кабинета бяха и тогавашният главен секретар Петър Тодоров, неговият заместник – Станимир Станев, Балев и неговият заместник Васил Костадинов."

Чуйте повече подробности в звуковия файл.

Коментар по казуса направи за "Законът и Темида" адв. Таня Чечкова.

"Това дело мина на разглеждане през много инстанции. Това, което озадачи мен и моя клиент, беше, че при същата фактическа обстановка беше постановен абсолютно противоположен съдебен акт, с който съдът прие, че действително в случая има реално съкращаване в щата. 

Отделно от това, при едно повторно разглеждане на делото, ние представихме писмени доказателства, с които се установи, че през февруари 2024 г. неговата щатна длъжност е възстановена абсолютно в същия си вид със същото наименование след 2 годни по-късно, което допълнително показва, че тука се касае за едно преднамерено субективно отношение към моя клиент

Правната ситуация е такава, че при едни и същи факти се стига до два напълно различни правни резултата на два различни съдебни състава на един и същи съд.

По настоящем сме подали касационна жалба пред Върховния административен съд и съответно очакваме получаването на отговор по жалбата и явяване пред Върховния административен съд по делото."

Чуйте повече от звуковия файл.

Някои от заинтересованите страни по казуса: г-н Димитър Балев; бившият министър на вътрешните работи г-н Демерджиев; някои от областните директори на МВР; юрисконсултът на МВР, който е участвал в съдебните заседания – могат да кажат своята позиция и мнения по казуса – тук, в нашия ефир.
Поканата отправи към тях Анелия Торошанова, водещ на предаването "Законът и Темида", която обеща да продължава да следи този казус.


Снимка – Радио Пловдив

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Борис Митов

Положението не е в интерес на гражданите, а на тези, които стоят в сенките

Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов , журналист от "Свободна Европа". "Словосъчетанието "Съдебна реформа", най-общо казано, води след себе си българската правосъдна система да може да осигурява справедливост, което пък от своя страна да..

публикувано на 11.01.25 в 08:55

Тайната за здравето и дълголетието е в храната

Баба Сийка Георгиева живее в радомирското село Жедна. Тя е на 83 години и все още работи – нейното лично стопанство се състои от стадо кози и овце, около 80 кокошки и петли, няколко кошера с пчели и няколко кучета. Освен това, в двора си баба Сийка e засадила овошки, сади и отглежда зеленчуци, а за зимния сезон си има и парник. Докато пасе стадото си..

публикувано на 11.01.25 в 08:45
Йоанна Елми

Цензурата е нещо различно от това да кажеш, че определено твърдение не е вярно

С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..

публикувано на 10.01.25 в 17:00
Протест в Грузия срещу закона за чуждестранните агенти

Темука Капанадзе: Грузия няма да се превърне в Беларус

За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..

публикувано на 10.01.25 в 16:30
Снимката е илюстративна

Улична инфраструктура в наследствен имот

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..

публикувано на 10.01.25 в 14:45