Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

LET’S GO 2025: 30 000 лв. за най-добрите социални идеи

| обновено на 07.02.25 в 13:54
Снимка: БГНЕС

Българският център за нестопанско право обяви началото на кандидатстването за 15-ото издание на програмата LET’S GO: Програма за предприемачество за НПО за 2025 г. Тази инициатива е насочена към гражданските организации, които желаят да стартират стопанска дейност, свързана с тяхната мисия.

LET’S GO е интензивна тримесечна програма, която ще се проведе от март до май 2025 г. Тя комбинира онлайн обучения и срещи на живо, които целят да подпомогнат организациите с ценни знания и практически умения. Участниците ще получат експертна подкрепа в областите бизнес планиране, маркетинг, реклама и финансови прогнози.

Едно от основните предимства на програмата е, че завършилите ще могат да представят своите бизнес идеи пред жури в ежегодния конкурс "Най-добър бизнес план на НПО". Конкурсът предлага общ награден фонд от 30 000 лв. под формата на инвестиции, които могат да подпомогнат развитието на социалните инициативи.

Александър Киров, представител на комуникационния отдел на Българския център за нестопанско право, сподели своите виждания за важността на социалното предприемачество по време на ефира на "Нашият ден":

"Вече 15 години заставаме зад разбирането, че социалното предприемачество е от ключово значение за гражданските организации. Това е допълнителен инструмент, който им помага да постигнат финансова устойчивост. Развивайки стопанска дейност, свързана с тяхната мисия, те получават по-голяма свобода и възможност за независимост."

Организациите, които желаят да се включат в LET’S GO 2025, могат да подадат своите кандидатури чрез официалния уебсайт на Българския център за нестопанско право. Програмата предоставя отлична възможност за онези, които искат да съчетаят социалната си мисия с устойчив бизнес модел.

Слушайте!

По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Същински врачки сме

В редакция "Хумор и сатира" – не, че го искаме, но често пъти какъвто абсурд напишем в нашите сатири, такъв се случва не след дълго. Подробности и примери ще има в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", композирани и изпети от Рашко..

публикувано на 07.02.25 в 15:30
адв. Христиан Митев

Съвети на адвоката: адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев, дългогодишен консултант на предаването, отговаря на слушателски въпроси. Иван Матеев, Велико Търново: Аз съм инвалид, прикован съм към леглото и живея от социални помощи. В началото на годината получих известие, че дължа по старо дело за имот съдебни такси в размер на 200 лв.,..

публикувано на 07.02.25 в 14:45

Превенция на насилието: Ролята на учениците в училищната среда

Институтът по социални дейности и практики (ИСДП) участва като партньор в международния проект CARING – инициатива, насочена към предизвикване на социалните норми с цел намаляване на насилието над деца в училище. Проектът обхваща ученици, учители, родители и местни образователни институции, като в него участват общо 32 училища от България, Румъния,..

обновено на 07.02.25 в 13:11

Делата за пътнотранспортните злополуки и катастрофи със смъртни случаи

Според официални данни на Националния статистически институт за 2020 г. 96.3% от случаите на причиняване на смърт при пътнотранспортни произшествия се дължат на неправилни действия на водача, като от тях 29.3% са следствие от движение с превишена ил несъобразена скорост. Осъденият за 20 години затвор за жестоката катастрофа с две жертви в София Георги..

публикувано на 07.02.25 в 12:40
Станислав Минчев

Иновативна платформа улеснява намирането на изгубени вещи у нас

Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на грижата един към друг. Такъв е и случаят на Станислав Минчев – основател на платформа, която цели да помогне на хората да намират изгубени или откраднати вещи. Станислав Минчев е създателят..

публикувано на 07.02.25 в 09:48