Как протича организираното от Европейския съюз за радио и телевизия годишно събитие на създателите на аудиосъдържание – Audio Storytelling Festival? На телефонната линия на "Нашият ден" се включва Николета Атанасова, за да разкаже.
В литовската столица Вилнюс се провежда 51-вото събитие, обединяващо създателите на аудиосъдържание от Европа и не само. Тази година темата е Community and Connections – свързаността в самотната професия на радиоразказвача.
Свързаността, по думите на Атанасова, се изразява в това да разкажеш на много хора една лична история.
Първият ден е бил посветен на документални радиопродукции за войната в Украйна – опит за осмисляне и усещане на украинската реалност през личните разкази на хората, които я живеят.
Във втория ден са представени истории, свързани със състояния на човешкото тяло, разказва още журналистът.
Документалната поредица "Украйна: Сцени от един отложен живот", дело на Николета Атанасова и Михаил Михайлов, е била презентирана пред други професионалисти в сферата на документалистиката.
"За тях са важни наративът, звуковите среди, конструкцията. Отзивите за нашия проект бяха много силни и добри, овациите бяха много", заявява Атанасова.
Още по темата чуйте в звуковия файл:"Не е нужно хората да са трезви или да са спрели наркотиците, за да заслужават храна, подслон и мило отношение". Такава е философията на "Розовата къща" – нископрагов център за работа с хора, зависими от наркотици и алкохол. В къщата хората получават храна, дрехи и всякаква помощ, от която се нуждаят, докато на местата, където те се събират,..
Екстремните метеорологични и климатични явления са причинили икономически загуби на активи, оценявани на 822 млрд. евро за периода 1980-2024 г. в Европейския съюз, като над 208 млрд. евро (25 %) от тях са настъпили между 2021 и 2024 г. Анализите на Европейската агенция по околна среда показват, че икономическите загуби се увеличават всяка..
На 27 ноември (четвъртък) – забравения Ден на победите, от 16.00 часа в Националния военноисторически музей на ул. "Черковна" 92 в София ще бъде открита изложбата "Войната и творците. Пътят през мрака". Тя представлява аудио-визуално пътешествие, в което войната е представена през очите на творците – художници, писатели, фотографи, които са..
През последните години навлизането на дигиталната среда в живота на децата се превърна в централен обществен въпрос. Нови изследвания очертават тревожна картина: постоянният престой в социалните мрежи и безкрайното скролване в краткосрочен план привидно намаляват тревожността, но в дългосрочен – увеличават риска от депресивни състояния. Причината е в..
На прага на 2026 година в Lege Artis коментираме бюджета и здравните политики с д-р Стойчо Кацаров, п редседател на Центъра за защита правата в здравеопазването. "Харчат се все повече пари за същото качество и достъп до услуги" , заявява д-р Кацаров. Субсидиите ще се дават на избирателен принцип, и то само на държавни и общински болници, по..