Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Моят път” – дебютен сингъл на група „Флирт”

Георги Милев
Снимка: личен архив
Музикантите от „Флирт” започват съвместния си музикален път през 2013 г. „Ние сме млада група със стари кучета” – шегува се Георги Милев (ударни). Чувството му за хумор е оправдано, тъй като членовете на бандата са познати на родните меломани от други известни формации. Барабанистът години наред е свирил в една от най-успешните български рок групи през последните 20 години – Б.Т.Р. Иван Любомиров (китара, вокал) и Николай Дарадидов (бас китара) са работили заедно в „Биг Мама Скендъл”. Илиян Илиев (китара) също има солидна музикална биография с групите „Ахат” и „Аналгин”.
Първият официален сингъл на „Флирт” носи името „Моят път”. Автор на музиката и текста е китаристът на групата Иван Любомиров. „Нашата цел е да правим хубави песни без да се влияем от критиките” – категорични са музикантите. Към „Моят път” вече има видеоклип режисиран от Калоян Начев. В него могат да се видят кадри от работата на състава върху песента, записана в две различни студиа. В момента момчетата подготвят ново парче, което обещават да бъде с пънк звучене


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

LATIDA продължават с лекота напред с "Фак[т]"

LATIDA е вокално дуо, което напоследък утвърди своето място в музикалния живот на България не само с участието си в разнообразни проекти, но и с авторските си песни. Те са Яна Балева и Елизабет Нешева, които познаваме отпреди години още като част от..

публикувано на 28.02.25 в 10:15

"Три епохи - три триа - три свята" – пътешествие във времето и музиката

Три епохи в една впечатляваща програма са събрали Дора Димитрова (цигулка), Теодора Атанасова (виолончело) и Инес Симеонова (пиано). Ще я представят в три български града. Първият концерт е на 28 февруари в Пазарджик, следват Пловдив – на 6 март и..

публикувано на 28.02.25 в 07:10

"Защо?"

Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на България ". Половин година след това тя представи своята първа песен "Клада" по музика и аранжимент на..

публикувано на 25.02.25 в 10:15