През април миналата година беше дадено началото на едногодишния българо-сръбски проект SPIRIT – „Стара планина – вдъхновение за селски и междукултурен туризъм”. Финалът на проекта беше поставен в началото на седмицата във Вършец. На 24 март там се подписа двустранно споразумение за сътрудничество в областта на културата и туризма между кметовете на българския град и Община Сврлиг (Сърбия). А вчера беше организирана конференция на тема „Западна Стара планина – една различна и непозната туристическа дестинация”, в която взеха участие повече от 30 сръбски гости и още толкова наши сънародници, ангажирани с проекта и темата за културния туризъм. Координатора на проекта SPIRIT от българска страна Мариана Асенова от Фондация „За нова култура”, разказа повече за постигнатото през последните 12 месеца в рамките на проекта и какво да очакваме да се случи в областта на културния туризъм в Стара планина след него.
Хубавите есенни дни са прекрасно време за разходка сред дюкянчетата на Самоводската чаршия във Велико Търново. Чаршията възниква в средата на XIX век, когато на улицата излагат своята продукция земеделци от околните села. Появяват се и занаятчийски..
Те радват окото, сбъдват желания и лекуват. Хиляди пясъчни колони, малки и големи, наподобяващи хора, растения или митични животни, са осеяли обширна територия от 50 кв. км в околностите на град Варна. Произходът им до ден днешен не е напълно..
Стари български села с уютни къщи за гости, тишина, разходки сред природата и вкусна домашна храна. Селският туризъм се превръща в предпочитан форма на отдих, особено сред семейства и млади хора, които избират природосъобразния начин на..
Старият влек в село Говедарци, община Самоков предстои да бъде модернизиран като четириседалков лифт с капацитет от 1520 души на час. Подобно предложение..