След „Златният Орфей” изпълнителката завоюва първа награда на фестивала „Червеният карамфил” в Сочи. Кариерата на Росица Борджиева я отвежда в различни страни от Европа, Азия, Южна Америка… „Аз се вълнувам силно и до днес, когато трябва да изляза на сцената” – споделя певицата и добавя: „Това е присъщо на всеки отговорен артист, изпълнен с желание да се раздаде на публиката.”
Вече дълги години Росица Борджиева живее в Италия. Там тя предава своя опит на възпитаниците си от школата „Нова музика” в Чита ди Кастело. За работата си тя разказа:
„Занимавам се с вокално възпитание на деца, но идват хора от всички възрасти, които имат желание да придобият добра музикална култура. Най-хубавото в ежедневието ми са децата. Харесвам техния чист, сърдечен и откровен свят. По принцип обичам човека. Той е най-ценният капитал – не може да се сравни дори и със златото. А нашето бъдеще, това са децата. Към тях трябва да се отнасяме с много голяма любов и да ги научим да обичат. Посланията, които им предаваме, оформят техния мироглед.”
„Иска ми се да направя подобна изява и в Русе през есента. Много мои приятели и познати нямаха възможността да дойдат до София. Ще посветя този концерт на родния ми град, който обожавам.”
Росица Борджиева поздравява всички свои сънародници за предстоящите празници. „Тази година точно на Великден аз имам рожден ден. За мен това е най-големият подарък!” – не скри радостта си изпълнителката.
Ансамбъл от две и повече арфи не е новост за българската сцена. Но за първи път ще имаме възможност да чуем цял октет, което със сигурност е събитие за страната ни. Идеята, подбора на програмата и организацията на предстоящия концерт дължим на Кохар..
Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста, аранжиментът е на Артур Надосян. Ето какво казват изпълнителите за посланието на песента: "Времето тук на..
Да сбъднеш мечтата си в български ритъм и на френска земя. Така метафорично можем да започнем историята на музиканта и педагог Стефка Митева и българо-френското трио "Оренда", в което я допълват Сандрин Конри и Джулия Орсе . Началото на..
Ансамбъл от две и повече арфи не е новост за българската сцена. Но за първи път ще имаме възможност да чуем цял октет, което със сигурност е събитие за..
Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста,..