„След като получих предложение от БНР да запиша албум, аз и екипа ми решихме да включа пет, написани от мен песни и седем евъргрийна” – споделя джаз изпълнителят. „Сред тях има световни рок хитове на Лед Цепелин, Ролинг Стоунс, Бийтълс. Включил съм и две пиеси на испански, като едната е култовата „Besame Mucho”. На пръв поглед проектът изглежда еклектичен, но всъщност пиесите са обединени от тримата аранжори, работещи върху албума – Антони Дончев, Васил Спасов и Ангел Заберски-син. Текстовете на моите авторски песни са написани от Александър Петров и Михаил Белчев. Като цяло това е съдържанието на този албум, който е кръстен на мен „Васил”. Мисля, че се получи много добър музикален продукт, изпълнен с разнообразни пиеси.”
Той съдържа дванадесет композиции, а една от тях – „Американска мечта”, е на български и на английски език. В нея Васил Петров пее заедно с вокалния октет „Спектрум”.
„Почти целия албум, както и няколко по-стари мои песни, които вече публиката е одобрила през годините. Всеки от аранжорите ще дирижира изработените от него композиции. На сцената ще се качи Биг бенда на БНР и щрайхът от СО на БНР, участвал в записите.”
Детска вокална група „Мечо Пух”, както и певците от „Спектрум” също ще уважат юбилея на Васил Петров. Песента „Може би” е по негова музика, а текстът е написан от архимандрит Серафим.
Васил Петров е творческа личност. Той не е само певец, обича да пише музика, без да има претенции за композитор. От няколко години друго негово хоби набира все по-голяма сила – рисуването. Живописта е част от амплоато му. Стимулиран от приятели, вече е направил няколко самостоятелни изложби. В края на месеца, преди рождения си ден, Васил Петров изложи свои графики в БНР, които представи със свои изпълнения.На 18 април преди точно 130 г. в Трън е родена българската оперна и народна певица Гюрга Пинджурова. Още от дете запяла песните на своята майка, Гюрга Пинджурова започва да учи в Държавното музикално училище в София през 1917 при голямата..
Една от най-новите песни на любимата на няколко поколения звезда Маргарита Хранова е "Моят ден бъди". В нея певицата за пореден път работи с Биляна Чокоева-Ангелова, която е автор на музиката и текста, Светослав Заров е създал аранжимента. Според..
Един от най-изявените музиканти в състава на Филхармонията в Страсбург е българският виолист Борис Тонков. Доказан талант, той завършва НМУ " Любомир Пипков" в София като ученик на легендарния проф. Огнян Станчев и продължава обучението си в САЩ –..